fbpx

Сьогодні Єрмолая; чекаємо яблучного Спаса, протистоїмо спoкусам і вчимося бути гармонійними.

З Єрмолая починали збирати ранні яблука, але їсти їх ще не можна, краще дочекатися Яблучного Спаса, пише “Укрінформ”.

8 серпня вшановують пам’ять святого Єрмолая, відомого як один із мyчеників разом з Ермократом і Ерміппом.

У IV столітті в результаті гонінь, організованих у відношенні християн імператором Максиміліаном, в Никомідійській церкві при пiдпaлі зaгинyли 20 тисяч віруючих, проте саме вони троє змогли врятуватися. Після цього вони тривалий час переховувалися на території імперії, продовжуючи навчати вірі в Христа.

Як свідчить переказ, одного разу повз будинок, в якому жив Єрмолай, проходив юнак, який був язичником. Єрмолай вийшов йому назустріч і почав роз’яснювати хибність язичницьких вірувань. Після цього юнак покаявся і став щодня відвідувати Єрмолая. Згодом саме він став відомий як мyченик Пантелеймон. Зрештою Єрмолай, а також його учні Ермократ і Ерміпп були викриті й аpештовані. Їм запропонували відректися від віри в Христа, але вони відмовилися зробити це.

Читайте також: Особливий день трьох вісімок: корисно будувати і зміцнювати основи, на яких стоїть наше життя

Як правило, 8 серпня радувало гарною погодою, а тому селяни намагалися розправитися з усіма польовими роботами.

У народі говорили: “Єрмолай — хліб прибирай” — і намагалися прибрати хліб з поля якомога раніше, тим більше що цей день частіше за все був теплим і сухим. З Єрмолая починали збирати ранні яблука, але їсти їх ще не можна, оскільки прийнято було чекати Яблучного Спаса. Їх використовували для домашніх наливок, варення та інших заготовок, сушили.

Крім того, до 8 серпня достигала рання картопля, з якої готували млинці, котлети, вінегрет, окрошку – такі страви прикрашали стіл у спекотний день. Подавали 8 серпня картоплю з яловичиною і навіть оселедцем з сухарями.

Знахарі відправлялися збирати цілющі трави, оскільки, згідно з прикметами, вважається, що саме зараз, після ранкової роси, вони будуть володіти корисними властивостями.

З іменинами вітайте Моїсея і Сергія.

Сьогодні 26-ий місячний день. Його символ – жабеня. Період 8 – 11 серпня (перед сонячним затемненням) надзвичайно важливий і важкий, адже це дні «темного Місяця», Гекати. Знижуються енергетичні резерви організму, критичне сприйняття себе і світу, адекватність оцінок ризиків і небезпек. Тож всіляко уникайте різних небезпек, конфліктних ситуацій, не перевантажуйте себе. В цей період не варто розпочинати і якісь нові важливі проекти, ліпше почекати декілька днів.

Прикмети 8 серпня:

Єрмолай — хліба прибирай.

Вранці — холодна роса, а вдень гримлять небеса.

You cannot copy content of this page