fbpx

Сьогодні віруючі відзначають жіночий день – свято святих жінок-мироносиць

Мироносиці були першими, хто прийшов до гробу, несучи миро, щоб помазати ним тіло Христа, пише segodnya

“30 квітня – свято святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Марфи і Марії, Соломії, Іоанни, Сусанни та інших, які слідували за своїм Вчителем навіть в ті хвилини, коли Його залишили практично всі, – каже намісник Києво-Печерської лаври владика Павло. – Вони були першими, хто прийшов до гробу Господнього після Його хресної смерті, щоб принести миро і помазати тіло Христа. Саме вони першими побачили, що камінь відвалений, саме їм ангел сповістив, що Той, кого вони шукають, воскрес і чекає їх в Галілеї.

Разом з жінками-мироносицями були праведний Йосип і Никодим Арімафейський, які пішли до Пилата з проханням забрати тіло Христа. Вони не боялися попросити у Пилата тіло Христа, чим зробили Божій Матері найбільшу послугу. Вони зняли тіло Христа після розп’яття, перенесли до гробу, поки всі підкуплені воїни сміялися і блюзнірствували. Поділяючи печаль Божої Матері, саме вони поховали Христа, як годиться за звичаєм. І разом з тим удостоїлися великої честі бути найближчими до Христа, тримати на своїх руках померле тіло Христа, але вічно живого Бога!

Є і сьогодні подібні мироносиць жінки, і подібні Йосипу і Никодиму мужі, які, жертвуючи своїми особистими інтересами, часом, несуть в світ слово Боже, відстоюючи Істину у Христі. Ними керує безмежна любов до нашого Творця і бажання допомоги у спасінні душ, що заблукали. Жінки-мироносиці йшли і йдуть за Христом до сьогоднішнього дня, подаючи приклад материнської любові, відданості Церкві.

Я поспішаю поділитися захопленням про те, що любов не може перемогти навіть сама смерть. Мама йде на будь-яке випробування, аби було добре її дітям, сім’ї. Сьогодні день, коли свята церква вітає всіх жінок. З православним жіночим днем, дорогі жінки! Миру, здоров’я, спасіння. Хай береже вас всіх Господь!”.

Читайте такожЧОМУ ХОРОНЯТЬ НА 3 ДЕНЬ ПІСЛЯ СМЕРТІ: ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ ТРЕТЬОГО, 9 І 40 ДН

You cannot copy content of this page