fbpx
Події
Сьогодні РНБО перейменує АTО на нову назву

Силові відомства сьогодні мають надати свої пропозиції щодо назви нового формату військової операції на Донбасі замість АTО. Про це сказав в інтерв’ю УНН заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“У результаті наради (у РНБО 10 жовтня – ред.) всі присутні отримали завдання протягом тижня розробити конкретні рекомендації. Бо мені дуже подобається підхід, якщо ти маєш якесь заперечення або чимось не задоволений, будь ласка, надай конкретні пропозиції. Саме таким шляхом, я сподіваюся, ми будемо рухатися в Радбезі. І якщо я не помиляюся, на наступний вівторок (17 жовтня – ред.) запланована друга зустріч (наради в РНБО – ред.), під час якої всі юристи мають надати свої конкретні пропозиції”, – розповів Г.Тука.

Заступник міністра пояснив, що зокрема, в законопроекті про реінтеграцію Донбасу пропонувалося фактично введення нової юридичної норми як “відсіч” замість АTО. Однак, наголосив він, у юристів силових відомств виникли застереження щодо запровадження цього терміну.

“По-перше, такої норми на сьогодні в законодавчому полі України не існує. По-друге, на сьогодні АTО базується на використанні закону “Про боротьбу з тepopизмом”, який, до речі, виписаний дуже ретельно. По-третє, на засадах проведення АTО запроваджено кілька діючих законів, які вживають термін АTО і базуються у співвідношенні з законом “Про боротьбу з тepopизмом”, і величезна кількість різного роду підзаконних актів”, – зазначив він.

Читайте також: Бійці Національної гвардії перекривають центр Києва – вулицю Лютеранську, яка веде до вулиці Банкової

“Тому якщо йтиметься про зміну формату того, що відбувається, то є величезна кількість застережень з усіх абсолютно сторін про те, що якщо іти таким шляхом, то треба дуже скрупульозно проаналізувати всю існуючу законодавчу базу для того, щоб не виникало ніяких суперечностей, якими, після прийняття, можна буде користувати в якихось інтересах не завжди позитивних. І це дуже важлива і копітка робота”, – додав Тука.

Нагадаємо, 6 жовтня 2017 року Рада схвалила за основу президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

10 жовтня відбулася нарада в межах РНБО, під час якої обговорювався законопроект щодо реінтеграції Донбасу.