fbpx
Саморозвиток
Сьогодні день святої Катерини – як українці святкували сьогоднішнє свято у давнину?

“На Катерини”, – як українці святкували сьогоднішнє свято у давнину?

Сьогодні – День святої вмч. Катерини.

В Україні віддавна це свято було жіночим. Саме святу Катерину вважають заступницею всіх жінок, тих, які очікують на дитину і наречених.

Свята Катерина була дуже розумною і завдяки цьому навернула до християнської віри багатьох людей.

Український народ завжди шанував цю святу опікунку, яку вважали покровителькою дівочої долі. В цей день перед іконою святої Катерини дівчата ставили свічки, просячи у покровительки сімейного щастя.

Була така прикмета, що цього дня дівчина зрізала гілочку вишні і ставила її вдома у воду. Вважалося, якщо до Маланки (Старого Нового року) гілка розцвіте, то доля складеться вдало і цього року можна чекати весілля. Дівчата це так тлумачили: “Є цвіт на гілочці – буде весілля, нема – восени доведеться Покрову благати”.

Також на Катерини наші предки звертали увагу на погоду. Саме так дізнавалися, яким буде рік і чи чекати снігу на Різдво. З того часу народилися такі народні прикмети:

Як на Катерини холодно, то буде голодно.

На святу Катерину ховайся під перину.

Катерина по воді – то Різдво по льоду.

Хлопці також готувалися до цього дня, вони постили до Служби Божої і щиро молилися, аби Бог дав їм хорошу дружину – працьовиту та лагідну.

А ще на свято Катерини дівчатам не можна було затримуватись в гостях допізна, щоби не прогнівити долю, не можна було шити та вишивати, а також влаштовувати гучних гулянок, бо це час Різдвяного посту.