fbpx
Події
Скільки грошей витрачають українці на утримання Верховної Ради

Утримання Верховної Ради України кожному пересічному офіційно працевлаштованому громадянину обходиться у 72 гривні на рік. Проте сумарні показники витрат за окремим статтям є чималими.

Про це повідомляє 24канал

Згідно з повідомленням, зарплатний фонд українського парламенту цього року складає 548,4 мільйона гривень. З цієї суми 416,4 мільйона гривень підуть власне на заробітні плати; 75,5 мільйона гривень – на стимулюючі доплати та надбавки, ще 29,2 мільйона гривень – на матеріальну допомогу; 27,3 мільйона гривень – на премії; 2,2 мільйона гривень – на відрядження по Україні.

Проте українці виплачують народним депутатам не тільки зарплати, але й платять за роботу помічників-консультантів парламентарів, оренду житла, проїзд у межах країни, телефонний зв’язок, відрядження помічників, приміщення для прийому виборців у виборчих округах, оренду приміщень для зібрань та навіть канцтовари.

Зазначимо, що загальна площа адміністративних будівель Верховної Ради становить 75,133 тисячі квадратних метрів, відтак на обслуговування та утримання такої площі в 2017 році держава витратить 110,7 мільйона гривень.

На оплату комунальних послуг адмінбудівель парламенту піде ще близько 39,3 мільйона гривень. Окрім того, ще 50 мільйонів гривень знадобиться для утримання на балансі Верховної Ради автомобілів.

Додамо, що недешевою є й сама законотворча діяльність. Так, один законопроект у середньому обходиться в 423,6 тисячі гривень.

Читайте також:НА 61-МУ РОЦІ ЖИТТЯ ПOМЕPЛА ВІДОМА РОСІЙСЬКА АКТРИСА – ВІРА ГЛАГОЛЄВА