fbpx

Скільки буде коштувати відпочинок на курортах Єгипту й Туреччини цього літа

У популярних для морського відпочинку Єгипті й Туреччині – рекордний спад турпотоку. Причини – почастішання терактів і заборона на польоти для росіян після інцидентів з літаками.

Як наслідок, дешевшає відпочинок на місцевих курортах. Особливо постраждала країна фараонів. Після іще однієї катастрофи єгипетського лайнера над Середземномор’ям, у який, за однією з версій, теж підклали бомбу ісламісти, ціни на відпочинок впали у десять разів.

Як пишуть “Вести“, за даними світової туристичної ради, ніч у “п’ятірці” у Шарм-ель-Шейху коштує $26-34, тоді як раніше найкращі готелі Шарму просили за добу близько $300.

“Готелі напівпорожні, багато з них закриваються”, – розповіла виданню українка Галина Бесєдіна, що живе в Шармі.

Подешевшав також відпочинок у Туреччині, яку останні місяці атакують терористи. Турки скаржаться на найсильніший за останні 17 років відтік туристів. У квітні в країну приїхало на третину менше людей, ніж у цей же час рік тому. По даним Reuters, у Туреччині недорахувалися майже 2 млн гостей, це рекордне скорочення із травня 1999 року.

І хоч на курортах спокійно (теракти відбувалися в іншому кінці країни, на кордоні з Сирією, а також у Стамбулі й Анкарі), ціни на відпочинок у популярній серед туристів Анталії знижують через спад турпотоку. За даними Асоціації готельерів Туреччини, путівки подешевіли приблизно на 15%, а в частині готелів на 20-30%. Номер в Анталії в середньому коштує 58 євро, це на 10 євро дешевше, ніж торік. До речі, днями МЗС України випустило рекомендацію не відвідувати людних місць у Туреччині через “терористичні погрози”.

Проте українців, схоже, це не лякає. Зі слів директора Центра туристичної інформації Володимира Царука, Туреччина і Єгипет залишаються найбільш популярними напрямками.

“По співвідношенню ціна-якість це найбільш прийнятні варіанти, і віза туди не потрібна”, – говорить він.

У середньому тижневий тур у Туреччину на двох коштує $600-800 (у Єгипті – $300-400).

Турки сподіваються на приїзд українців. За даними міністра культури й туризму Туреччини Махіра Унала, цього року чекають не менше ніж мільйон туристів з України (на 300 тис. більше, ніж рік тому). Тільки за перші три місяці цього року, не в сезон, у цю країну приїхало близько 72 тис. українців, що на 20% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Українці вперше за два роки ввійшли до десятки найбільш активних туристів і посіла восьме місце серед відпочивальників з інших країн.

Як повідомлялося раніше, в Україні в результаті девальвації гривні відпочинок за кордоном виявився багатьом не по кишені.

А в Криму так зване “Мінприроди Криму” вирішило брати гроші з любителів відпочивати “дикунами” з наметом у Лисячій бухті, Тихій бухті й Атлеші.

Джерело.

You cannot copy content of this page