fbpx
Без рубрики
Скандальний священик з Тернополя водив додому заміжню жінку і надалі відпочивав у барах замість відбування покарання в монастирі- ЗМІ

Місяць тому журналісти показали відео з камер спостереження тернопільського бару, куди архієпископ Тернопільский і Подільський (УАПЦ) Мстислав прийшов у компанії з панотцями. Далі були алкоголь, жінки, бійки. Після скандалу архієрейський собор відправив Мстислава до монастиря на покаяння на невизначений термін.

Предстоятель церкви Макарій вибачився за дії архієпископа. Вибачався і сам Мстислав, який спочатку збрехав, що його там не було. А після рішення собору зізнався: був, пив, бився.

Отож, журналісти вирішили перевірити, як спокутує гріхи владика, передає ТСН.
Монастир – це найм’якше покарання, яке міг винести собор. Адже архієпископ є монахом і порушив багато канонів. За правилами, його мали відлучити від церкви і позбавити сану. Та ієрархи пожаліли Мстислава і на спокуту відправили в один з чоловічих монастирів УАПЦ. Там він мав би перебувати і сьогодні.

Керівником Тернопільської єпархії тимчасово призначили владику Андрія – митрополита Галицького та Івано-Франківського. І місяць тому він запевнив, що Мстислав виконає волю собору.

«Владика Андрій у телефонній розмові мене запевнив, що з понеділка Владика Мстислав буде перебувати в монастирі на молитовному покаянні», – каже Наталія Шевчук, керівник Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, колишнього предстоятеля УАПЦ, який помер півтора року тому.

Із десятків номінальних монастирів УАПЦ діє реально лише п’ять: три – в Івано-Франківській області, два – на Львівщині. Об’їхавши всі 5 монастирів журналісти не знайшли скандального священика у жодному із них.
Вирішили повернутися у Тернопіль. Останній шанс знайти Мстислава – у цьому місті, в його квартирі.

Зранку знайшли автомобіль Мстислава біля будинку його секретаря Петра Зайця. Зрозуміли, що архієпископ, скоріше за все, вдома. Вже під вечір під’їхали до будинку Мстислава. На третьому поверсі, в квартирі Владики, в одній з кімнат хтось дивився телевізор. Журналісти вирішили чекати. В якийсь момент у кухні увікнулося світло і з’явилася жіноча постать. Судячи з усього, вона почала готувати вечерю.

Ще за півгодини до кухні зайшов чоловік. Вони сіли вечеряти. Далі жінка почала одягатися – її чекало таксі. Чоловік встав і сумніви зникли – у жіночій компанії вечеряв владика Мстислав. Архієпископ Тернопільський і Подільський, який мав жити у чернечих стінах, на чернечих харчах і за чернечими устоями, знову згрішив. Обманув предстоятеля, не виконав волю собору і замість монастиря влаштував собі домашню відпустку.
Тим часом він попрощався з жінкою, вона сілав таксі тапоїхала. Мстислав провів її поглядом. Журанлісти встановили особу жінки – вона заміжня та має двох дітей. Кілька наступних днів медійнкии фільмували Мстислава вдома.

Також архієпископа постійно відвідує його секретар, тиждень тому вони виїжджали за місто. І не просто виїжджали. Його неодноразово бачили в нетверезому стані – мовляв, заливає горе.

Читайте також:“ПО- СПРАВЖНЬОМУ БРУДНІ ТАНЦІ З ДІВЧАТАМИ, БІЙКА, БРЕХНЯ– І В МОНАСТИР!” ЯК ПОКАРАЛИ СКАНДАЛЬНОГО СВЯЩЕННИКА УАПЦ (ВІДЕО)

«Його бачили неодноразово не в дуже тверезому стані. І не одного. Він далі продовжує те, що робив раніше. Він праздно проводить свій час у компанії жінок, своїх кліриків, алкопопів. І таким чином не зважає ні на думку вірян, ні на їхні почуття», – говорить Наталія Шевчук.

Уже в Києві журналісти пішли до предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія. Він знав, що Мстислава не знайшли у монастирі, де той мав перебувати постійно. Йому було боляче. На мить здалося, що предстоятель ледь стримує сльози… «То вже край… То вже край… То вже край…. І тому край.! Вірте Богу, що може я собі ворогів наживу, але буду класти край. І тим подіям, і тим архієреям. Можу сказати свою думку. Він буде позбавлений, звільнений, і якщо архієреї дадуть добро, – буде виведений за штат. Але Господь, ми знаємо, що дав людині право на покаяння. І архієрею, і мирянину. І можновладцю. Всім. Ми перше попробували це. Не сталося, то не сталося. Якщо людина – його вибір, нічий, його вибір», – сказав про Мстислава предстоятель УАПЦ митрополит Макарій.

Нагадаємо, до програми «ТСН» потрапило відео з нічного клубу в Тернополі. На ньому – розважається і танцює з дівчатами один із найвпливовіших ієрархів Української автокефальної православної церкви архієпископ Мстислав. Він там був не один, а в компанії священиків.

Після цього Архієпископа УАПЦ Мстислава (Гука), якого поміили на відео із гуляннями та бійкою у нічному клубі Тернополя, відправили на покаяння до монастиря.

Джерело.