fbpx
Події
Шокін планує повернутися в крісло генпрокурора: генерал СБУ зробив важливу заяву

Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін планує повернутися на посаду. Про це колишній начальник Головного управління “К” СБУ, генерал Віктор Трепак написав в своєму блозі на Zaxid.net.

“Раніше про це можна було говорити як про припущення, виходячи з наявної інформації та ряду зовнішніх ознак … Сьогодні про прагнення Шокіна повернутися до керівництва прокуратурою вже можна говорити на підставі офіційних документів”, – зазначив Трепак.

За його словами, в грудні минулого року Шокін звернувся до Вищого адміністративного суду з позовом до Президента та Верховної Ради, в якому просив: визнати незаконним і скасувати постанову Верховної Ради України від 29 березня 2016 № 1040-VIII “Про надання згоди на звільнення Президентом України Шокіна В.М. з посади генерального прокурора України “, а також визнати незаконним і скасувати Указ президента України від 3 квітня 2016 № 124/2016” Про звільнення В. Шокіна з посади генерального прокурора України “зі змінами, внесеними згідно з Указом президента № 269 / 2016 від 23 червня 2016 року.

Крім того, Шокін попросив відновити його на посаді генпрокурора “з урахуванням положень Закону України” Про внесення змін до Конституції України (правосуддя) “, а також негайно виконати рішення суду з цього питання.

“Бажання Шокіна ясне, як “Божий день”, -” негайно відновіть мене на посаді генпрокурора, оскільки з неї мене звільнили незаконно”. Правда, не зовсім зрозуміло, в чому ж колишній керівник ГПУ бачить незаконність свого звільнення. Адже це звільнення відбулося на підставі його особистої заяви “за власним бажанням”, яке було задоволено у визначеному Конституцією порядку – за згодою парламенту президент видав відповідний указ “, – нагадав Трепак.

Він додав, що Вищий адміністративний суд залишив позов Шокіна без розгляду, про що 23 грудня 2016 виніс відповідну постанову. Позов не розглядали за формальними обставинами, оскільки екс-генпрокурор пропустив встановлений законом строк звернення до суду.

Читайте також: У мережі опублікували фото одинадцяти загиблих військових біля Авдіївки

“Судячи з усього, Шокін реально” націлився “на повернення в генпрокурорське крісло. Особисто я в успішність реалізації такого сценарію не вірю, але в нашій країні все можливо. На моє переконання, на такий крок Шокін навряд чи зважився б без відповідного” благословення” , – підкреслив Трепак.

Він додав, що така активність екс-генпрокурора – “дзвіночок” для сьогоднішнього – Юрія Луценка.

Джерело.