fbpx
Саморозвиток
Що таке Нетерпимість?

Нетерпимість до інших – це неприйняття людей такими, як вони є.

Я завжди намагаюся сприймати навколишніх без якихось фантазій, приписування їм рис, особливостей, яких вони не мають. Тобто сприймати їх об’єктивно, такими, які вони є.

Терпимість значною мірою пов’язана із любов’ю до ближнього, із заповіддю – любити ближнього, як самого себе.

Сприйняття іншого – це і пізнання самого себе. Ми ніколи не пізнаємо людської природи, доки не станемо віч-на-віч з іншою особою і не усвідомимо: ось це я, а це ти. Я не є «я», доки не скажу комусь «ти». Це не якась опозиція чи ворожість. Просто іноді всі ми різні. З одного боку, подібні, такі самі, інші. Я і ти.

Наш обов’язок – бачити в іншому таку саму особистість, як і в собі самому. Вони такі, як ти. А ти – такий, як вони… Усі – діти Божі. Тому сприймати іншого – це приймати Боже в інших людях.

Нетерпимість цілковито суперечить такому підходу. Якщо нетерпимість до іншого є свідомою, і ми її розвиваємо, тоді це є гріх.

Найкращий спосіб побороти нетерпимість, яку ми відчуваємо до когось, – допомогти тій особі позбутися чогось поганого, наприклад поганих звичок, які дратують навколишніх, провокують бути нетерпимим. Змінити людину неможливо. Але доброзичливо підказати щось, якщо це доречно, – так.

Проте якщо це не вдається, то, очевидно, краще уникати якогось зближення з такими людьми, не робити того, що й так приречене на невдачу.

Блаженніший Любомир Гузар