fbpx

Що робити, коли чуєте поблизу літак?

Місце.

У вас є всього декілька секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати. Ідеальне укриття – прихожа або ванна без вікон, але якщо ви не дістанетесь туди за секунду-дві, падайте де стоїте і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити якщо і ламаються то, згідно законам фізики, навпіл падаючи на середину кімнати. Навіть у найгіршому випадку, якщо плита зламається, впавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.

Поза.

Як при віджиманні – обличчям вниз; руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнути, щоб після обрушення була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутись, зробивши повітряну кишеню. В положенні лежачи набоку або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.

Розтулити рота та закрити очі.

Щоб уникнути баротравми, розтулити максимально рота. У відкриті очі, як мінімум, попаде пісокю

Після вибуху зачекати не менше хвилини – двох поки всі уламки упадуть: вони літають досить довго.

Прислухайтеся чи не йде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим та шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію в якій квартирі скільки осіб було.

Після авіаційного чи артилерійського удару по будинку обов’язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб убезпечити вторинний вибух від побутового газу.

Бережіть себе та своїх близьких. Спокійного неба над головою, мої рідні.

Все буде Україна!

You cannot copy content of this page