fbpx
Дозвілля
Що потрібно зробити саме зараз, аби листя часнику не жовтіло і не скручувалось

Часто при вирощуванні часнику ми зіштовхуємося з пожовтінням кінчиків листів. Ця жовтизна поступово може розповсюджуватися на весь лист, що призводить до втрати врожаю.

Ось декілька способів якими я користуюсь аби усунути пожовтіння листя:

Перше, що я помітила, жовтіє листя через нестачу поживних речовин. Тому, хоч я й удобрюю свою грядку перегноєм, але по весні все рівно пересапую і додатково підживлюю.

Β 10 л ведре з водою розчиняю 1 ст. л карбаміду(сечовини).

Підживлюю один раз, після того як листя часнику з’явиться із землі.

Другою причиною пожовтіння листя може стати грибкова хвороба. Якщо ваш часник захворіє, то цю проблему вже не вдасться усунути і в кінцевому підсумку ви залишитеся без вражаючи.

Тому хочу дати вам невелику пораду: для того, щоб попередити хворобу, перед посадкою обробляти зубчики часнику слабким розчином марганцівки.

Така обробка допомагає моєму часнику залишатися здоровим.

Приблизно через 2-3 тижні після першого підживлення, коли листя часнику виростуть до висоти 10-15 см підживлюю часник попелом.

1 склянку дпопелу заливаю 1 літром окропу. Дайте постояти добу, процідіть і розведіть до об’єму десяти літрів. Обробіть ділянку.

Ну і остання причина пожовклого листя часнику – нестача вологи. Тому весною в посушливу погоду я обов’язково його поливаю. Рясний полив проводжу раз у тиждень.

Якщо підтримуватися простих правил догляду за рослиною, то і часник у вас не буде жовтіти, а головки виростуть великими.

Миру нам усім!

You cannot copy content of this page