fbpx

Що дозволено перевозити через кордон? Митні правила України та Польщі

Ті хто часто подорожують природно стикаються з питанням, яке їх турбує — що і скільки дозволено перевозити через українсько-польський кордон відносно продуктів, цигарок, алкоголю, готівкових грошей, ноутбуків з піратським софтом і т.п.? Ця стаття допоможе Вам у цьому розібратись.

При перетині кордону потрібно пройти два контролі пропуску — митний та паспортний як із сторони України, так і зі сторони Польщі. Перевіряючи паспортні дані прикордонними працівниками обох держав, у вас можуть попросити назвати дату народження, своє прізвище, місце народження чи місце проживання, або ж попросити пред’явити страховку чи документ, що підтверджує, причину виїзду. Це лише формальність, але відповідну інформацію потрібно мати біля себе, про всяк випадок, щоб не затримувати процедуру контролю. А на митному контролі йде перевірка вашого багажу на предмет перевезення заборонених продуктів і речей, чи перевищення їх дозволеної кількості. При перевірці люди, які бажають потрапити в Польщу, обов’язково усно мають розказати митникам про все, що перевозять.

І так, почнемо: що і скільки можна, а що заборонено перевозити до Польщі, а що до України:

Алкоголь та тютюнові вироби

Майже завжди одним з перших питань подорожуючих за кордон є «Скільки можна перевезти алкоголю та цигарок?». При перетині кордону з Польщею особам, які вже досягнули 17 років,  можна провезти:

 • 1 літр міцних алкогольних напоїв (міцність більше ніж 22,3 %);
 • 2 літри середньої міцності алкогольних напоїв (міцність менша 22,3 %);
 • 40 цигарок (дві пачки) або 50 грамів тютюну для куріння. При перетині повітряним транспортом — не більше 200 цигарок (10 пачок).

Перевезення алкоголю та цигарок строго контролюється. Митник обов’язково запитає про їх наявність та ретельно перевірить багаж. Краще казати все так як є і не порушувати дані норми, бо при виявленні свідомо схованої продукції та перевищення дозволеної норми отримаєте штраф (десь 50 € за блок цигарок) з конфіскацією даної продукції. В гіршому випадку можуть анулювати візу та депортувати з ЄС на 5 років.

Якщо ж ви випадково перевозите над лімітну кількість алкоголю та тютюну, при виявленні їх краще просто повідомити митного працівника та викинути і не випробовувати долю.

А на територію України особи, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби без сплати митних платежів та без письмового декларування з розрахунку на одну людину:

 • 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 г;
 • 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більш ніж 22%) алкогольних напоїв.

У митному кодексі є нововведення: якщо турист, який ввозить алкогольні напої та тютюнові вироби на Україну, був відсутній у державі менше, ніж 24 години, товар не звільняється від мита, незалежно від його кількості.

Продукти харчування

З 2009 року Польща, як країна Європейського Союзу строго заборонила ввозити:

 • молоко та молочні продукти (йогурт, сир, масло і т.ін.);
 • м’ясо та м’ясні продукти (балик, ковбасу, тощо, а саме продукти тваринного походження);
 • сало;
 • шоколад;
 • консерви.

Але є деякі виключення – це дитяче харчування, риба, морепродукти та 5 кілограмів  свіжих овочів та фруктів.

Ковбаси та сало можна перевозити в малій кількості та порізаними шматками для власного споживання. Тобто якщо перевозити канапки з ковбасою чи салом для угамування голоду під час поїздки, не потрібно хвилюватись за можливий штраф.

Але, водночас, при перевезенні консервації чи різних продуктів «про запас» митник чи прикордонник може на власний розсуд вирішувати перевищення дозволених норм і приймати рішення  — вилучати ці продукти чи ні.

В Україну дозволено ввозити продукти для власного споживання на суму, що не перевищують суму 200 євро на одну особу:

 • в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі: в кількості не більше, ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування;
 • без упаковки – в кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування;
 • без упаковки – неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню.

Техніка

При перевезенні через кордон Польщі різного виду техніки та електронних пристроїв існують деякі моменти на які потрібно звернути увагу.

Якщо у вас при перетині кордону пристрої для особистого користування (ноутбук, фотоапарат, смартфон і т.п.), то на митниці не буде зайвого клопоту. Та якщо у вас техніка в декількох екземплярах та ще й запакована, то у митних працівників виникнуть запитання для яких цілей призначена ця техніка. У такому випадку слід задекларувати майно. Декларація є доказом того що і скільки ви вивезли з України і при поверненні назад, можна уникнути подвійного оподаткування. Можна навести такий приклад, якщо ви перетнули кордон Польщі з планшетом купленим в Україні, а вертаючись назад вас можуть примусити заплатити ПДВ, як за польський товар. Але таке буває рідко…

Щодо чуток на рахунок перевірки програмного забезпечення на наявність ліцензії. Перевірки в дійсності бувають та можуть виникнути, але такі випадки знову ж таки трапляються дуже рідко.

Якщо ж ви дійсно придбали, планшет, у Польщі і повертаючись в Україну вам також можуть запропонувати сплатити за товар ПДВ. В даному випадку ви можете уникнути подвійного оподаткування повернувши за допомогою TAX FREE сплачений податок на додану вартість у Польщі (23% від вартості товару). Або ж доводити що цей товар є для особистого користування (наприклад, в межах норми – 2 комп’ютери). Пам’ятайте, одаткуванню не підлягають товари загальною вартістю 500 євро, при загальній вазі – 50 кг.

Переважно при перевезенні техніки особистого користування, зайвих труднощів чи питань не виникає.

Гроші

В Польщу без заповнення декларацій дозволяється перевозити будь-яку валюту у розмірі еквівалентну 10 000 Євро (на одну особу).

Слід також пам’ятати, що відносно часто польські прикордонники запитують про наявність з собою достатньої суми коштів для існування на час запланованої поїздки. Якщо запланований термін перебування на території Польщі  до 3 днів,  ви повинні володіти фінансовими засобами необхідними для покриття коштів на проживання, харчування, пересування територією Республіки Польща, в розмірі не менше 300 злотих,  або еквівалент даної суми в іноземній валюті.

Тому, краще мати хоча б якусь мінімальну кількість грошей готівкою, а вже інше на пластикових (кредитних) картках.

Іноземці, які мають намір навчатися або продовжувати своє навчання в Польщі повинні мати кошти на покриття мінімальних потреб в сумі не менше 543 злотих на кожен місяць свого перебування в Польщі (або рівнозначну суму в інших валютах).

Також, іноземець, що перебуває в Польщі сам або з членами родини, які є у нього на утриманні, повинен мати суму на покриття коштів утримання по 457 злотих на себе та на кожного члена родини (на кожен місяць побуту в країні).

Незалежно від віку фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі максимум 10 000 євро, без письмового декларування митному органу. Якщо ж сума більша, то необхідно пред’явити довідку з банку, що ця сума знята з вашого особового рахунку. А також банківські метали вагою до 500 г, у вигляді зливків і монет потрібно декларувати у повному обсязі.

Ліки

Поїздки за кордон бувають різні, але в кожному разі дорожня аптечка це та річ, яку не можна залишити вдома. Те, що перевозити ліки заборонено, це вигадка, але це й не така проста задача. Якщо у вас стандартний набір ліків (болезаспокійливі, жарознижуючі, засоби від застуди, від розладів шлунково-кишкового тракту, антибактеріальні пластирі та серветки), то зазвичай усі ці препарати можна перевозити через кордон без зайвих клопотів, якщо це не вказує на їх використання в комерційних цілях, а саме «п’ять найменших лікарських форм препарату».

Також в цей список можна включити ті ліки, які людина приймає особисто. Проте на всі спеціалізовані лікарські засоби необхідно мати рецепт продубльований англійською мовою, в якому буде вказано міжнародна назва препарату, дозування і схема прийому ліків, рецепт має бути виданий на ваше ім’я та завірений печаткою лікаря, або відповідного закладу охорони здоров’я, а також можливо їх доведеться задекларувати перед проходженням митниці. Дізнатися про те, які ліки можна провозити через кордон, можна у митній службі. Існують певні списки нaркoтичниx і пcихoтрoпних речовин, які заборонені, або обмежені. До цих ліків відносять практично всі седативні і ефедриновмісні препарати. У випадку їх життєвої необхідності кількість наявного при собі препарату не повинно перевищувати сумарного дозування, розрахованого за рецептом.

На Україну дозволяється ввозити не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів, за винятком нaркoтичниx або пcихoтрoпних засобів.

При необхідності більше препаратів яких потребує курс лікування, то дозволено перевезти потрібні ліки в кількості вказаній у рецепті. Рецепт видається на ваше ім’я та повинен бути завірений печаткою лікаря або відповідного закладу охорони здоров’я.

При ввезені на територію України психoтрoпних та нaркoтичниx засобів потрібно мати дозвіл Міністерства охорони здоров’я.

Тварини

Через кордон у країни Євросоюзу можна перевезти не більше п’яти домашніх улюбленців За правилами ЄС на тварин необхідно мати свідоцтво про стан здоров’я з відміткою про вакцинацію проти сказу та інші необхідні щеплення, а самі тварини повинні бути підписані електронним ідентифікатором (помічені маркованими мікрочіпами). А також необхідно буде заповнити декларацію про тимчасове вивезення тварин і повернення їх назад. Даний документ пред’являється при поверненні тварин з території ЄС. Перевезення тварин через кордон можливе у визначених пунктах пропуску.

Якщо ви перевозите в Україну домашніх улюбленців придбаних за кордоном, то вам необхідно мати ветеринарний паспорт і ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1, видане не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону.

Різне

Подарункові товари та товари, що призначені для власних потреб не потрібно оподатковувати при перетині кордону в тому випадку, якщо їх загальна сума не перевищує 300 євро (особам до 15 років — 150 євро). При перетині повітряним чи морським транспортом  — 430 євро.

Зрізані декоративні рослини до 50 штук не підлягають митному контролю на кордоні

В цілому, перетинаючи кордон машиною, на територію України без оподаткування дозволяється ввозити товару на суму загальною вартістю 500 євро, при загальній вазі – 50 кг. на людину. У цю категорію входять предмети особистого користування (2 комп’ютери і 3 флеш-карти, 0,5 л туалетної води та/або 100 г парфумів), сувеніри, подарунки тощо. Повітряним шляхом – на суму 1000 євро, ліміт ваги товарів визначається авіаперевізником.

Цінні речі – витвори мистецтва та рідкісні книги, які мають культурну та історичну цінність, підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

Для ввезення на територію України вибухових матеріалів, вогнепальної та холодної зброї, а також засобів самозахисту, наприклад, газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України.

Пам’ятайте, в Польщу заборонено ввозити:

 • нaркoтики, нaркoтичнi та псиxoтрoпнi рeчoвини;
 • зброю, боєприпаси, вибухові, ядерні та радіоактивні речовини, хімічні та токсичні продукти;
 • тварини та рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, а також отриманої від них продукції;
 • дорослі матеріали, піратську продукцію та товари, які порушують права інтелектуальної власності;
 • пам’ятки старовини (дозволяється при наявності дозвільних документів та декларуванні).

В Україну заборонено ввозити:

 • харчові продукти без сертифікату про відповідність;
 • друковані та відеоматеріали, що пропагують наcильcтвo, раcизм та вiйну;
 • нaркoтики, нaркoтичнi та псиxoтрoпнi рeчoвини
 • вибухонебезпечні та отрyйні речовини.

Нагадаємо, що інші продукти чи речі та ті, які перевищують ліміти, вимагають додаткового декларування та підпадають оподаткуванню. То ж не порушуйте даних правил, щоб не затримуватись на границі та не отримати штрафу, або в гіршому випадку заборону в’їзду до країни та депортацію терміном на 5 років. Тому готуйтеся до перетину кордону заздалегідь, подумавши, які товари взяти та як їх подати, щоб все відповідало чинним правилам та нормам.

Читайте також: Накипіло. Своїм постом, хочу поділитись з мамами, аби ви ніколи не потрапляли в такі ситуації – пост львів’янки розбурхав мережу

Джерело.

You cannot copy content of this page