fbpx
Саморозвиток
Що додати у вазу, щоби квіти жили довше?

Вистачить двох крапель.

Отримавши у подарунок розкішний букет, хочеться зберегти його вигляд і приємний аромат якомога довше. Якщо правильно доглядати за зрізаними квітами, то вони зможуть простояти у воді навіть до кількох тижнів. Ділимося деякими хитрощами, завдяки яким букет у вазі житиме довше.

Найперше квіти потрібно поставити у воду. Для зрізаних квітів вода та її склад мають важливе значення. У магазині можна придбати готовий розчин для підживлення квітів, але при бажанні поживні речовини можна приготувати з підручних побутових засобів.

Що це може бути?

Антисептик: аспірин, активоване вугілля чи нашатирний спирт. Вони запобігатимуть утворенню мікробів. Одну таблетку аспірину потрібно додати на один літр води. Нашатирного спирту вистачить однієї-двох крапель. Цієї кількості буде цілком достатньо для того, щоб квіти жили довше. Допомагає й активоване вугілля. Достатньою кількістю вважаються дві подрібнені чорні таблетки, які потрібно розчинити і кинути у вазу.

Квітам продовжує життя також цукор, який є джерелом вуглеводів. Достатньо додати 2 чайні ложки у вазу з водою. Злегка підсолоджена вода особливо подобається трояндам.

Пам’ятайте, що квіти люблять знаходитися в приміщенні, яке добре провітрюється. При цьому бережіть їх від прямих сонячних променів та протягів.

Не ставте букет поруч із кондиціонером та обігрівачем. Такі квіти, як троянди, не терплять сусідство із фруктами.

Також не варто забувати, що воду у вазі потрібно міняти щодня, інакше ваші квіти швидко зів’януть.