fbpx
Події
Ще вище: 17 листопада долар і євро додали в ціні

Національний банк України встановив офіційні курси гривні щодо іноземних валют станом на четвер, 17 листопада.

За повідомленням регулятора, долар подорожчав на 33 копійки та тепер коштує 26,34 гривні.

Щодо євро, то якщо порівнювати з курсом попереднього дня, європейська валюта подорожчала на 19 копійок.

Читайте також: Долари за півціни: фальшивомонетники готували до продажу чималу суму підроблених грошей

У вівторок, 15 листопада, на міжбанківському валютному ринку України курс долара підвищився на 5 копійок. Торги закрилися котируваннями 26,2/26,3 гривень за долар. НБУ виходив на ринок з аукціоном з продажу валюти, що трохи остудило запал продавців і покупців.

В НБУ нинішнє падіння гривні пояснили фактором політичної нестабільності. Як зазначив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, фундаментальні економічні чинники говорять на користь української валюти.

“Хоч Україна продовжує отримувати значні надходження валютної виручки від експорту зернових і масла, а ціни на сталь і залізну руду на світових ринках відновили зростання, загострення політичної напруженості викликає нервозність на валютному ринку, нівелює вплив цих сприятливих факторів”, – заявив Чурій і попередив, що ситуація може погіршитися в разі посилення політичної нестабільності.

Глибше падіння – до 27-28 грн/дол. – можливе за форс-мажорних ситуацій – ескалації конфлікту на Донбасі чи обвалу на світових сировинних і фінансових ринках, вважають аналітики ForexClub.

Як відомо, в третьому кварталі 2016 року гривня подешевшала на 4,3%, ставши однією з найслабших валют СНД. При цьому з початку року українська валюта втратила і зовсім 8%. Падіння, на думку експертів, сталося під впливом несприятливих тенденцій на сировинних ринках.

Читайте також: Міністр розповів, як зміниться курс долара після підвищення зарплат

Джерело.