fbpx
Події
Серед злісних неплатників аліментів опинився народний депутат та екс-мінстр(відео)

Міністерство юстиції України оприлюднило реєстр злісних боржників за аліментами, до котрих відсьогодні застосовуватимуть нові норми закону, котрі зроблять життя таких людей менш комфортним. На “дошку гaньби” потрапляють ті, хто ігнорував підтримку власних дітей щонайменше півроку, йдеться в сюжеті ТСН.

Ольга не отримувала допомоги від свого колишнього чоловіка понад п’ять років. За її словами, Ігор Швайка самими дітьми теж не надто цікавиться. “Востаннє у липні бачили, хоча я не обмежую”, – каже жінка. Вона радіє тому, що тепер широкий загал знатиме подібних “героїв”. Сам політик від “Свободи” та екс-міністр сільського господарства Швайка коментувати ситуацію відмовився, бо мовляв, це його особиста справа.

Відсьогодні батькам, які не допомагають дітям грошима більше півроку, може бути заборонено виїжджати за кордон, керувати автомобілем та використовувати збpoю. А тих, хто не має офіційного доходу, ймовірно, примусять до суспільно корисних робіт.

Сергій Каплін став єдиним із депутатів, хто опинився у списку Мін’юсту. Політик виправдовується, що це несправедливо, бо якби були претензії, то гроші могли б вирахувати із його депутатської зарплати. А дітям, мовляв, і так допомагає, екс-дружина до нього претензій не має. “Ми зараз взагалі встановлюємо, у чому може бути проблема, бо кожна зі сторін певна, що ніяких претензій немає і бути не може”, – твердить сам нардеп.

Читайте також: Майно українського шоумена арештували через несплату аліментів,- Мін’юст

У міністерстві підказують, що ті із батьків, хто сумнівається у законності новацій, зможуть їх оскаржити – і якщо нададуть документи про оплату, імена зникнуть і зі списку. В іншому разі всі його фігуранти будуть доступні прикордонникам і поліцейським. Перші не випускатимуть боржників за межі України, другі обмежуватимуть користування автотранспортом і мисливською збpoєю. “Можу дати рекомендацію тим особам, які мають зобов’язання перед родинами – погасити всі борги”, – порадив речник Держприкордонслужби Олег Слободян. “Ми будемо отримувати інформацію і вносити в базу”, – попередив голова Національної поліції Сергій Князєв.

Якщо людина без права керування попадеться поліції, то платитиме такий же штраф, як той, хто їздить без прав. Не каратимуть лише тих, хто на автомобілі офіційно заробляє на життя, військовослужбовців, і тих, хто має на утриманні iнвaлідів першої та другої групи. Якщо ж боржник перебуватиме без офіційної роботи, йому знайдуть соціальне корисне заняття – мести вулиці, виносити сміття, ремонтувати дороги тощо. “У багатьох є неофіційні доходи. Або у нас, або за кордоном. Але грошей від них неможливо добитися”, – твердить міністр юстиції Павло Петренко.

Юристи кажуть, що новації мають перспективу дійсно працювати. “Є порушення – йдете до виконавчої служби, пишете заяву, і все одразу в електронному реєстрі світиться”, – пояснює Лаврентій Царук. При цьому найбільш проблемним вважають питання щодо отримання дозволу виїзду за кордон із дитиною – дотепер один із батьків міг заблокувати це незалежно від того, чи виконував сам свої фінансові зобов’язання перед дитиною. Нині ж “бан” може бути дійсним лише в разі відсутності прізвища в “ганебному списку”. В іншому ж разі замість згоди обох батьків виконавча служба видаватиме спеціальний документ, який буде підставою для виїзду. Саме цю ситуацію правники називають найбільш слизькою. “Збираєш речі, прилітаєш в “Бориспіль”, а вони тобі кажуть – він 10 хвилин тому заплатив, і справка недійсна. Тобто є ще, над чим працювати”, – визнає юрист Царук.