fbpx

Росії нагадали, як після війни у Грузії вони не пустили на Євробачення грузинських виконавців

В 2009 році, коли Москва приймала Євробачення, теж розгорівся скандал з не допуском учасника до конкурсу. Тоді ініціатором виступила сама Росія, якій не сподобалися слова пісні, пише канал 24

Тоді грузинському колективу Stephane & 3G заборонили виступати із піснею “We Don’t Wanna Put In”. Зробила це Європейська мовна спілка після того, як в Росії заявили, що ця пісня має політичний підтекст.

В самій пісні слова звучали так:

We don’t wanna put in
The negative move
It’s killin’ the groove

В Росії їх же переклад пісні сприймали дещо по своєму:

Ми не хочемо Путіна
Це руйнування
Це вбиває весь кайф.

Читайте також: “Совєцкий” світ скінчився, – Забужко прокоментувала заборону в’їзду Самойловій

Тож Кремль заявив, що слова пісні співзвучні з прізвищем тодішнього прем’єр-міністра Володимира Путіна і мають подвійний підтекст.

Грузії було запропоновано змінити слова пісні або запропонувати нову. Вони відмовилися, і країну не допустили до участі у Євробаченні.

“Тоді Росія підняла галас, що ця пісня має політичний підтекст, і вони заборонили в’їзд грузинському гурту. Ми все робимо за законом: якщо порушуєш, то відповідаєш за це. Росія ніколи не робить щось щиро і відкрито, все робиться для політики. “We Don’t Wanna Put In” вони асоціювали з тим, що це невірно вплине на громадян Російської Федерації. Вони зробили все, щоб цей гурт не приїхав. Це чесно? Переклад не такий”,
– розповіла Радіо Свобода учасниця Євробачення-2009 Анастасія Приходько.

Слід зазначити, що всі ці події відбувалися після військової агресії Росії проти Грузії у Абхазії і Південній Осетії у серпні 2008 року.

Нагадаємо, 22 березня СБУ заборонила в’їзд в Україну російській представниці на Євробаченні-2017 Юлії Самойловій.

Організатори пішли на безпрецедентний крок і дозволи росіянці виступити онлайн. Однак Росія відмовилась від такої пропозиції.

До того ж, за неофіційною інформацією, через заборону СБУ Росія має намір відмовитися від трансляції Євробачення-2017.

https://www.youtube.com/watch?v=gRXHFMPkcfk

You cannot copy content of this page