fbpx

Росія в Чорноморському регіоні посилює військове угруповання з наступальними цілями – РНБО

Литвиненко зазначив, що Чорноморський басейн є перехрестям, шляхом з Китаю в Європу, так званим “Великим шовковим шляхом”.

Після анексії Криму Росія в Чорноморському регіоні посилює військове угруповання з наступальними цілями, спрямованими не стільки проти України, скільки проти Заходу.

Як повідомив у Брюсселі заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко, про це представники України заявили сьогодні на засіданні Комісії НАТО-Україна на рівні заступників постійних представників.

На засіданні в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі відбувся обмін думками щодо актуальної ситуації безпеки в регіоні Чорного моря.

“Після анексії Криму росіяни дуже швидко почали військові приготування – істотно наростили збройні сили в Криму. При цьому Крим є тільки складовою в їхній спільній роботі щодо посилення військових можливостей у цьому регіоні: вони дуже активно розвивають Південний військовий округ, створюють нові армії, в яких служать дуже досвідчені командири, проходять навчання та отримують бойовий досвід на сході України, в Сирії. Це досить потужне угруповання, причому з наступальними цілями, розгорнуте не тільки проти України, але і проти Заходу. Це дуже важливо усвідомлювати”, – сказав він.

Литвиненко повідомив, що в Криму росіяни розміщують потужні ракетні комплекси, протикорабельні ракетні комплекси, зенітно-ракетні комплекси, включаючи новітні С-300 і С-400, потужне авіаційне угруповання, посилюють військово-морський флот.

Заступник секретаря РНБО нагадав, що під час стратегічних навчань “Кавказ-2016” восени минулого року росіяни “відпрацьовували збройну боротьбу саме з натовцями, а не стільки з нами – вони відпрацьовували блокаду проток та ін.”.

“Росія продовжує потужні військові приготування, які, зокрема, мають наступальний характер. Я хочу підкреслити, що те, що робить РФ – це не зла воля Путіна, як у нас дуже часто говорять, а це наслідки, яких не можна уникнути, попереднього внутрішнього розвитку цієї країни – вони експортують нестабільність, щоб втекти від власних проблем”.

“Це також південна частина східного флангу НАТО. Це шлях для мігрантів, шлях поширення радикалів, зброї, наркотиків тощо. Це шлях із Близького Сходу в Європу”, – зазначив заступник секретаря РНБО.

Він також підкреслив, що анексією Криму і війною на Донбасі росіяни зруйнували встановлений після розвалу СРСР певний баланс сил.

“До цього вони йшли довго, послідовно і успішно – війна в Грузії, наша Тузла, їхня активність на морі”, – нагадав Литвиненко.

Заступник секретаря РНБО зазначив, що союзники з цікавістю вислухали представників України щодо стану безпеки в Чорноморському регіоні.

“До наших оцінок був істотний інтерес – вони розробляють свої оцінки цієї ситуації, і їм потрібні погляди різних сторін. Це була хороша можливість розповісти нашим колегам про те, що ми думаємо. Дуже важливо донести до них нашу позицію”, – сказав Литвиненко.

Читайте також:  В Одеський порт увійшли кораблі НАТО

Джерело.

You cannot copy content of this page