fbpx

Російські спецслужби “накручували” голоси під час подання петицій Порошенку, – СБУ

Співробітники СБУ викрили створений російськими спецслужбами механізм штучного накручення голосів при поданні петицій Президенту України. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

“Як з’ясували співробітники СБ України спільно з працівниками ІТ-відділу Адміністрації Президента, “накрутка” голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо”, – сказано у повідомленні.

Читайте також: Канада розгляне петицію про скасування віз для українців

Зазначається, що оперативники спецслужби звернули увагу на петицію щодо запровадження на території Харківщини “особливого регіону розвитку “Слобожанщина”. За даними СБУ, її подав один з членів колишньої компартії України.

Станом на 10 травня ця петиція зібрала близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч було одразу видалено, як такі, що повністю відносяться до т. зв. “ботів”.

Читайте також: Щоб захистити Патріарший Собор вірні УГКЦ створили детальну інструкцію як підписати петицію на сайті Президента

“Із 25 000 підписів, що залишилися, лише 30 відсотків – реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% – викликають обґрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки “ботів” – повідомляє прес-центр СБУ.

Зазначається, що в рамках кримінального провадження оперативники спецслужби також виявили факти надання послуг “голосування” з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок. За попередніми даними, вартість їх послуг становить 7-10 гривень за голос.

Слідчі дії тривають

Джерело.

You cannot copy content of this page