fbpx
Дозвілля
Різдвяний пост-2017: кoму ні в якoму pазі не мoжна обмежувати себе в їжі

28 листопада розпочинається 40-денний Різдвяний піст (або Пилипівський піст), який триватиме до 6 січня.

Важливо пам’ятати, що головне завдання Різдвяного посту – очистити себе духовно. Головне в цей час не сваритися з рідними і близькими, позбавити себе від гріховних помислів і пристрастей. Провести піст в молитві набагато важливіше, ніж утримання від скоромної їжі, пише “Сегодня”.

За словами священиків, хворим людям дозволено постити в тій мірі, в якій їм дозволяє лікар. Крім цього, послабити обмеження в їжі можна людям похилого віку, а також тим, хто займається важкою фізичною працею, перебуває в дорозі. Як правило, від посту звільняються вaгiтнi жiнки та малі діти.

Які продукти не можна їсти в Різдвяний пост:

м’ясо, яйця, молоко, сир, вершкове масло, риба і вино (в понеділок, середу і п’ятницю).

В піст алкoгoльні напої краще за все не вживати взагалі. Хоча у вихідні та святкові дні дозволяється випити трохи вина.

Що можна їсти в Різдвяний пост:

овочі (картопля, буряк, морква, капусту, бобові, цибуля), фрукти (яблука, груші, банани, апельсини, мандарини, манго, папайя, ананас), ягоди (виноград, хурма), гриби, каші (рис, гречку, вівсянку і т.п.), хліб (сухарі), зелень, горіхи (в тому числі насіння), мед.

Читайте також: Різдвяний піст 2017-2018: що можна їсти, а від яких продуктів потрібно відмовитись

У суботу, неділю, вівторок і четвер можна їсти рибу, морепродукти, олія та навіть вино.

Під час посту можна вживати сирі, варені, тушковані, запечені, солоні страви. Також дозволено робити салати, їсти соління і консервовані овочі та фрукти, супи, запіканки, рагу, пироги, вареники. Також можна пити соки, морси, киселі і чай.

Однак пам’ятайте, що з 2 по 5 січня 2018 року піст посилюється і не можна вживати навіть рибу. А в переддень Різдва (6-го січня) не можна вживати їжу до появи першої зірки на небі.

facebook