fbpx

Різдво Миколая Чудотворця: сьогодні кожен віруючий може попросити Святого, щоб він допоміг виконати заповітне бажання

На честь Миколая Чудотворця є кілька свят, але більшість віруючих знають лише два: 19 грудня – день смepті святого, коли малечі кладуть подарунки під подушки, і 22 травня – перенесення мощей святого у місто Бар.

Різдво Миколая Чудотворця (11 серпня) – це більш серйозне свято. Люди йдуть до церкви і проводять урочисті молебні, вшановуючи пам’ять святого.

Різдво Миколая Чудотворця: історія свята. Святий Миколай назодився у 258 році в місті Патарі, що на півдні малоазійського півострова. Нині це територія Туреччини. Його батьки довго не мали дітей і весь час благали Бога про дитину. Він почув їхні молитви і послав сина, але попросив натомість, що той присвятить себе релігії.

Чудотворні здібності хлопчика проявилися вже у день наpодження – він зцілив свою матір після пoлoгів, коли вона ледь не пoмepла. А під час хрещення Миколай простояв у купелі три години, віддаючи честь Пресвятій Трійці.

Усе своє життя святий зціляв хворих, боровся за справедливість, проповідував слово Боже. Він прожив дуже довге життя і пoмep у літах. Його тiло залишилося нетлінним, це і підтвердило святість Миколи Чудотворця.

Про що моляться Миколаю Чудотворцю? Миколай Чудотворець серед православних християн вважається найбільш шанованим святим. Молитви до нього ніколи не залишаються без відповіді.

Читайте також: Як ставити свічки у церкві: за себе, рідних, ворогів

До нього звертаються у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, якщо збираються у подорож, просять про вдалу поїздку, хворі – про зцілення від недугів, а дівчата – про вдале заміжжя.

Також Миколая просять про позбавлення від голoду.

Що варто зробити на Миколая Чудотворця? У день народження Миколи прийнято жеpтвувати на благодійність. Роблять це не для того, щоб догодити Чудотворцю, а й як звичайну добру справу. Дарують подарунки дітям-сиротам, висловлюють співчуття і моральну підтримку хворим і людям похилого віку.

Не забувають і про сім’ю. Вітають іменинників, особливо тих, кого звуть Микола. Люди намагаються всіляко допомагати один одному, комусь добрим словом, комусь грошима, живуть з любов’ю в серці та не сваряться.

11 серпня кожен віруючий може попросити Миколу, щоб він допоміг виконати заповітне бажання, і в цей день він почує молитву і допоможе. Він допомагає всім стpaжденним. Святитель може зцілити хворого, допомогти від безгрошів’я, з пошуком роботи, з вдалим заміжжям або навіть здачею іспитів. Ті, хто залишилися без даху над головою, можуть знову знайти будинок.

Не забувайте, що Микола творить чудеса не в один день, йому варто подякувати за кожне диво, яке було у вашому житті. Варто прочитати молитву в його честь, жити так, як він вчив і як жив сам.

Що не можна робити?

На Миколая Чудотворця є і кілька заборон:

Не можна працювати в саду, в полі і в городі, це дуже важливе свято.
Забороняється шити, в’язати і займатися вишивкою.
З близькими потрібно вести себе добре і стримано, в це день сваритися з ними і лaятися не можна.
Не можна займатися роботою по господарству, пранням, прибиранням.

Джерело – Znaj.ua

You cannot copy content of this page