fbpx

Як ставити свічки у церкві: за себе, рідних, ворогів

Свічка — це свідоцтво віри, причетності людини до Божественного Світла. Вона виражає полум’я нашої любові до Господа, Матері Божої, Ангелів або святих. Не можна ставити свічку формально, із холодним серцем. Зовнішня дія повинна супроводжуватися молитвою, хоча б найпростішою, своїми словами.

Молячись про себе або про здоров’я і благополуччя своїх близьких, після запалювання свічки обов’язково повинні називати ім’я того святого чи святої, перед іконами, яких ви ставите свічки.

Навіщо в церкві ставлять свічки? Свічки в храмах стали використовуватися поряд з лампадами в епоху Середньовіччя. Спочатку вони несли на собі здебільшого утилітарне навантаження, але пізніше древній символізм зробив свічку однією з форм жepтвопpинесення Богу. Свічка – універсальний спосіб передачі настрою людини, що молиться, вона зігріває і налаштовує на потрібний для спілкування з Богом емоційний настрій. Сьогодні парафіяни, купуючи свічки, тим самим жеpтвують на храм. А запалюючи свічку перед іконою, демонструють свою подяку Богові.

Навіщо ставлять свічки за упокій? Вважається, що світло від запаленої в церкві свічки досягає душ покiйних. Коли ми ставимо свічку за упокiй чиєїсь душі, ми за допомогою молитви передаємо цей світ Богу, після чого ангели несуть його туди, де знаходиться душа помepлої людини. Світло поставленої за упокій свічки радує споріднену душу, каже їй про те, що її, як і раніше пам’ятають, а також полегшує стpaждання душ, що не потрапили в Царство Небесне.

Навіщо ставити свічки за здоров’я ворогів? Ісус Христос сказав: «Моліться за тих, кривдять і гонять вас». Один з головних постулатів в християнстві – вміти прощати своїм ворогам всі образи. Кращим доказом того, що ви готові пробачити і бажаєте своєму ворогові добра, буде поставлена ​​за його здоров’я свічка. Вам це допоможе заспокоїтися і відпустити ситуацію, ворога ж оберне до Бога, і він, можливо, більше не захоче заподіювати вам зло.

Потрібно підійти до ікони (найчастіше свічки за здоров’я ворогів ставлять перед іконою святого Миколая), запалити свічку від лампади, поставити свою свічку в вільне місце і закріпити її. При цьому потрібно вимовити молитву, звертаючись до Бога з проханням відпустити вашому ворогові всі його гріхи.

Читайте також: Український вчений довів, що молитва змінює кpoв і дійсно лікує

Можна звернутися до зображеного на іконі святого з проханням молити Бога про прощення гріхів вашому ворогові. Можна поставити одну свічку за всіх ворогів, і у молитві перерахувати їх імена.

Важливо знати, що ставити свічку за здоров’я ворога треба з чистими помислами і щирими доброзичливими намірами. Це не засіб боротьби з ворогом, це демонстрація вашого щирого бажання повернути ворога до Бога, до християнських чеснот.

Є різні звичаї: можна ставити свічку за ворогів три дні поспіль, можна три через три дні, або кожні сім днів три тижні поспіль. Деякі вважають правильним ставити свічку один раз у трьох храмах. Будь-яких правил тут немає, все залежить від вашого бажання.

Навіщо потрібно ставити свічки в 3 церквах? Вважається, що молитви в трьох церквах володіють потужною силою, яка допомагає людям позбутися від залежностей, хвороб, заздрісників. Кажуть, що якщо під час ранкової служби встигнеш залишити записки за здоров’я в трьох церквах, поставивши в кожній свічку, то можна вирішити дуже важливі проблеми.

Головне встигнути обійти три церкви за час однієї ранкової служби, щоб ім’я людини, яке ви напишете в записці, тричі згадали в молитвах в один день. Якщо поставити в трьох церквах свічки за здравіє ворогів, при цьому щиро побажавши їм добра, вони скоро залишать вас у спокої.

За що ще можна поставити свічки в церкві? Найчастіше люди ставлять свічки за здоров’я, причому поставити свічку можна як за здоров’я близької людини, так і за своє здоров’я. Свічки за здоров’я ставлять перед Спасителем, Божою Матір’ю, перед ликом святого, який зцілює (наприклад, святого Пантелеймона).

Іноді хвороба дуже серйозна, і людині потрібно перенести важку опepaцію. В цьому випадку можна поставити свічку не тільки цілителя Пантелеймона, але і святих лікарів. Крім свічки, можна замовити молебень про успішну опepaцію. Можна також поставити свічку за здоров’я лікаря.

Нерідко люди ставлять свічки за упокій – їх встановлюють на спеціальний квадратний столик з розп’яттям, зроблений спеціально.

Можна поставити свічку за сімейне благополуччя, при цьому згадавши свою провину перед чоловіком (дружиною) і щиро розкаятися. Свічку в цьому випадку ставлять перед образом Божої Матері.

Свічки про позбавлення від пристрастей ставлять перед ликами Божої Матері, іконою мyченика Боніфатія. Свічки можна ставити про успіхи в навчанні, роботі, інших справах, і, якщо молитва при цьому буде щирою,

Бог обов’язково її почує.

Джерело

You cannot copy content of this page