fbpx

Резонансна історія однорічної сироти: що побачила комісія, яка навідалась у лікарню (відео)

Спеціальну комісію скерували до столичної лікарні, де дівчинка з дитбудинку опинилася без належного догляду. Ця історія набула розголосу після сюжету на 5 каналі. Нагадаємо, волонтери проекту “31 червня” виявили однорічну дитину у занедбаному стані: з кривавими ранами та майже сантиметровими нігтями. Медики до неї навідувалися лише коли робили маніпуляції. Решту часу маля знаходилося одне у зачиненій на ключ палаті.

У Світланки постійні судоми. Але сьогодні вперше у дівчинки з діагнозом гідроцефалія зупинилося дихання.

На щастя, реанімація не знадобилась. Дихання відновили. Біля палати маленької пацієнтки – купа медиків. Усе через те, що днями волонтери і журналісти показали, як лікарі занедбали хвору Світланку, яку привезли з дитячого будинку. Волонтери звинуватили медиків у відсутності догляду. Ті – свою вину визнали частково.

Тож чи були порушені права маленької пацієнтки прийшов з’ясувати уповноважений з прав людини Микола Кулеба. Каже, дізнався про історію хворої дівчинки з соцмереж і тепер наполягатиме на службовому розслідуванні інциденту.

“Сама головна відповідальність лежить на опікуні, директорові дитячого будинку “Берізка”, – заявив дитячий омбудсмен. Бо опікун віддав сюди дитину. На лікування. А належний цілодобовий догляд не забезпечив. Хоча й гроші держава на таких дітей виділяє.

“Майже 20 тисяч гривень на одну дитину в місяць, я думаю можна було організувати догляд”, – підкреслив Кулеба.

Разом з уповноваженим до лікарні прийшли і незалежні медики. Оглянули дівчинку. Висновки невтішні.

Дитячий нейрохірург НДСЛ “Охматдит” Володимир Зябченко розповів, що зараз стан дитини вкрай тяжкий: через вроджену патологію з боку ЦНС, а також черевної порожнини.

Лікарі визнають – дитина потребує догляду медичної сестри. І вдень, і вночі. Такої розкоші Світлана дійсно не мала і не має. А медичну допомогу дитині тут, запевняють, надавали в повному обсязі.

Жодних коментарів про фото волонтерів з нестриженими нігтями і почервоніннями на шкірі – медики не надають. Говорять лише за фактом побаченого. Натомість самі лікарі, які доглядали Світлану, пояснюють: не могли зрізати дитині нігті, бо в неї постійно трималася висока температура і судоми. Запевняють: пролежнів у пацієнтки точно не було.

Утім волонтери все одно не відступають.

Із сьогоднішнього дня у лікарні вже працює комісія. Висновки будуть – наступного тижня. Жоден медпрацівник лікарні наразі не відсторонений. Але непланова перевірка керівникам медзакладу клопоту долала. Заступник головного лікаря, яка обіцяла провести внутрішнє розслідування інциденту, тепер з журналістами не говорить.

Читайте також: Шокуюча безсердечність: у київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту (відео)

Джерело.

 

You cannot copy content of this page