fbpx
Без рубрики
Шокуюча безсердечність: у київській лікарні знайшли занедбану лікарями однорічну сироту (відео)

Покинута напризволяще. Дівчинка з дитбудинку опинилася у столичній лікарні без належного догляду. Волонтери виявили однорічну дитину у занедбаному стані: з кривавими ранами та майже сантиметровими нігтями. Медики до неї навідуються лише коли роблять маніпуляції. Решту часу дитина перебуває сама у палаті, зачиненій на ключ.

У рік і 2 місяці – дитина не стоїть, не сидить і не може навіть ковтати. Світлана народилася недоношеною і з багатьма вадами розвитку, зокрема центральної нервової системи. Батьки від немовляти відмовилися. Майже все життя дівчинка провела у лікарнях. Після народження у маленької виявили гідроцефалію. Це коли у черепі надмірно накопичується рідина. Пацієнтку прооперували, встановили шунт. Торік восени Свєту вперше госпіталізували до дитячої лікарні №2. Волонтери тоді знайшли дівчинку у жахливому стані. Поламався шунт і в голову потрапила надмірна кількість рідини, яка деформувала череп.

Читайте також: Жінка, яка намагалась продати дитину через соцмережі, “просто шукала їй родину” (відео)

У середині червня Свєту знову госпіталізували – до цієї ж лікарні. За півмісяця маленьку пацієнтку навістили волонтери. І знову дитину виявили занедбаною

Вся шия була кривава з сукровицею. Вже покрита кіркою. Інтимні місця дитини теж були червоні, запалені. Зі вздутим синього кольору животом. Зверху шкіра була рожева, а всередині вона була синього кольору. Мені надали рецепт на антибіотики, що потрібні дитині. Її стан став покращуватися, – розповіла волонтер Олександра Телятникова.

Минулого тижня Олександра в чергове прийшла до підопічної. Світланка стогнала, а на ручках та ніжках у неї були майже сантиметрові нігті.

Як медики відповідатимуть за недбальство у разі доведення їхньої провини, в керівництві лікарні не уточнили.

Заступник головного лікаря нарікає, що лікарні бракує півтори сотні медичних сестер. У відділенні, де лежить Свєта, є ще сорок діток. А на зміні працює лише одна медсестра і одна санітарка.

Відтак, маленьку просто зачиняють на ключ. Від допитливих мам, чиї діти лежать у відділенні, пояснюють лікарі.

Заступник начальника управління з організації медичної допомоги Департаменту охорони здоров’я КМДА Олена Шевченко, яка приїхала до лікарні з перевіркою, пообіцяла провести внутрішнє розслідування.

Вона додає, що для вирішення проблеми необхідно у Києві запровадити паліативну допомогу для дітей. Тобто таку, яка покращує життя невиліковно хворих пацієнтів. Світланка саме такого догляду і потребує.

На чергову перевірку працівники медзакладу чекають вже у вівторок, 19 липня. У гості завітає уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. Із собою пообіцяв взяти незалежного лікаря-експерта.

Читайте також: Заговорив: стало відомо, хто знущався над знайденим в Одесі хлопчиком (відео)

Джерело.