fbpx
Дозвілля
Рейтинг собак за інтелектом: нaйтoчніша градація від Стенлі Корена.

Якої б породи не була собака, вона все одно буде віддана своєму господареві. Але ось інтелектуальні здібності у всіх собак різні. У 1994 році канадський професор Стенлі Корен склав шкалу інтелекту собак. Він враховував 3 аспекти: інстинктивний і адаптивний інтелект, а також інтелект слухняності, пише “ТакПросто”.

10. Австралійська пастуша собака. Ця порода славиться своїм розумом, здатністю розуміти господаря з півслова, легко піддається дресируванню. Ці собаки дуже слухняні і виконавчі.

9. Ротвейлер. Багато хто вважає цих м’язистих красенів небезпечними і важко керованими. Так, колись це були собаки-вбuвці, які могли впоратися з коровою і навіть великим биком. Сьогоднішні ротвейлери дещо менші за розміром, але все одно дуже сильні. Їх розумові здібності широко відомі.

Ротвейлери іноді працюють в поліції, а раніше власники цих собак навчали їх носити дрова та інші тягарі на ринки або додому. Ідеальний захисник для будинку, але він вимагає дресирування і навчання.

8. Папільон. Така маленька, мила і грайлива порода собак. Папільони були і залишаються символом елегантності. В епоху Відродження багато високопоставлених осіб, включаючи королів, тримали при собі собак цієї породи. Вони дуже розумні і стримані.

7. Лабрадор-ретривер. Лабрадори-ретривери живуть практично в кожній країні світу. Вони, як і ротвейлери, служать в поліції – адже ці собаки здатні виявляти навіть невеликі дози нapкотиків. Їх використовують як поводирів сліпі люди. Лабрадори-ретривери працюють і як рятувальники.

6. Шелті. Собаки цієї породи мають сильну схожість з коллі. У шелті дуже хороший слух і нюх, вони, незважаючи на свою видиму декоративність, здатні захистити свого господаря.

5. Доберман. Є в цій собаці щось благородне і незбагненне. Доберманів необхідно тренувати, інакше у тебе виросте некерований пес, який буде робити все що захоче. З’явилися ці собаки в 1800 році, коли виникла необхідність в породі, яка зможе захищати і нападати. Варто відзначити, що ці собаки дуже активні.

Читайте також: Готуйте гаманці: в Україні планують запровадити податок на котів і собак

4. Золотистий ретривер. Його можна легко сплутати з лабрадором. Але золотисті ретривери набагато розумніші і більш здібні. Ці собаки можуть бути рятувальниками, виявляти нapкотики, працювати поводирями. До речі, ретривери дуже терплячі, тому можна не боятися їх заводити, якщо в будинку є малюки.

3. Німецька вівчарка. Ці собаки просто ідеальні для будинку. Вони дуже віддані і готові пожертвувати собою заради господаря. Їх можна використовувати і в якості охоронців, і в якості домашніх псів, і для поліцейських потреб. Чомусь останнім часом популярність цієї породи йде на спад, і на зміну їй приходять екзотичні породи, які далеко не такі розумні, та й не так гарні.

2. Пудель. Цю породу більшість людей недооцінює зважаючи на їх надто милий зовнішній вигляд. Пуделі дуже розумні собаки і здатні не тільки на те, щоб веселити глядачів в цирку, показуючи трюки. Раніше пуделі служили і рятувальниками, і спостерігачами. Вони добре плавають і здатні врятувати потопаючу людину. Залежно від розміру можуть використовуватися і для полювання, і для охорони.

1. Переможець рейтингу – Бордер-коллі. Цим собакам подобається працювати. Ти ніколи не побачиш їх лежачими на сонечку. Дуже легко піддаються тренуванню, доброзичливі і дуже люблять дітей. Вони можуть використовуватися де завгодно: і в якості охоронців, і як няні, і просто як домашні розумні вихованці.