fbpx
Події
Речі, які варто розповісти доньці, поки вона не стала дорослою

Світ довкола не завжди такий прекрасний, яким його часто показують у романтичних фільмах і мультиках про принцес та фей. І вашим дочкам слід бути готовими до цього. Підготуйте їх до того, що їм доведеться зіткнутися з багатьма проблемами і труднощами. Головне – навчитися їх долати, пише Depo.ua

Автор п’яти книжок з психології, спікер на TED- конференціях і, звісно ж, мама Дженна МакКарті опублікувала 20 головних повчань для доньок.

1. Навчися казати «Ні». Мені, звісно, не дуже до душі цей урок. Особливо, коли «ні», мені кажуть. Але у великому, сповненому ризиками світі, тобі доведеться зіткнутися із неймовірною кількістю складних виборів. Потенційні проблеми чекають на тебе всюди – від хлопців, до алкoголю.

Якщо ти чуєш тоненький внутрішній голосочок, який підказує тобі, що ти щось робиш не зовсім вірно, прислухайся до нього. І вчися казати «ні». Буде спочатку непросто, але потім ти будеш відчувати справжнє щастя після кожного промовленого «ні».

2. Більше турбуйся про свою внутрішню красу, ніж про зовнішню. Це нормально пишатися своєю зовнішністю і хотіти бути гарною. Та якщо це все, що тебе хвилює, то наслідки можуть бути страшними. Так, ти неймовірно вродлива – але не забувай, що ти нічогісінького не зробила, щоб отримати чи заслужити цю красу.

Найбільша краса походить від добра, вдумливості, співчуття. Якщо всередині ти порожня – гріш ціна твоїй вроді.

3. Речі не зроблять тебе щасливою. Щоправда, саме в той момент, коли ти вимагаєш дизайнерську сумочку, планшет чи новий телефон, ти свято віриш в те, що наявність саме цієї речі зробить тебе щасливою. Але речі ламаються, ми їх втрачаємо, вони виходять з моди. Щастя приходить до нас, коли ми цінуємо те, що вже у нас є, а не коли намагаємося щось отримати.

4. Деякі дівчатка – погані дівчатка. Будь дуже уважна, вибираючи подруг. Дівчатка вміють бути дріб’язковими і підступними. Деякі з них будуть брехати і пліткувати за твоєю спиною. І щоразу тобі буде боляче.

5. Подруги будуть рятувати твоє життя. Так, дівчатка можуть бути жахливими, але якщо знайдеш справжню подругу, тримайся за неї і плати їй взаємністю. Хлопчики приходять і йдуть, а подруга залишиться з тобою у всіх твоїх злетах і падіннях, удачах і поразках.

Читайте також: Люди, які читають в дитинстві, заробляють більше – вчені

6. Не суди людей, але пам’ятай, що тебе будуть судити. Це замкнуте коло: я вчила тебе не робити ніяких висновків про людей, виходячи просто з того, як вони виглядають, у що одягнуті, але на жаль, всі будуть так робити. Пам’ятай про це, коли захочеш зробити пірсинг пупка, чи пофарбувати волосся у блакитний колір, чи пройтися містом у короткій майці. Можливо, ти не надаси цьому особливого значення, але це буде доти, доки тобі не доведеться шукати роботу чи знайомитися з батьками нареченого.

7. Значення жіночих гpyдей – перебільшене. Доки вони в тебе не з’явилися – ти будеш хотіти їх мати. Коли вони з’являться, будеш носитися з ними як з писаною торбою. Чи нормальний розмір? Чи одна більша другої? Немає однакових грудей, навіть ті відрізняються, що в одному бюcтгaльтері сидять.

Незалежно від того, як ти ставишся до гpyдей, пам’ятай, їх недаремно називають iнтuмним місцем. Будь добра – прикривай їх.

8. Подружися з бабусею. Звісно, ти любиш свою бабусю. Але хоч раз розмовляла з нею на сердечні теми? В неї багатий життєвий досвід, і було б нерозумно не прислухатися до нього. Розпитай її як вона дорослішала, як зрозуміла ким хоче стати. Сумно, але факт: вона не буде жити вічно, познайомся з нею, доки маєш таку можливість.

9. Старша школа-це ще не справжнє життя. Тобі здається, що так багато всього на кону – круті дівчата, я якими ти хочеш подружитися і хлопці, яким хочеш сподобатися. Але повір мені: в житті відкриються набагато більші горизонти, коли вступиш до ВНЗ чи підеш на роботу. Те, як людина поводиться у старших класах, індикатор того, ким вона стане в дорослому житті. Багато чого добиваються ті, хто в школі не користувався популярністю.

10. Навчися любити себе. Не всі тебе будуть любити. І це нормально. Жінок зазвичай хвилює отримання схвалення всіх і кожного, але тут така справа: вгодити всім неможливо. Єдина людина якій ти маєш подобатися завжди – ти сама. Поки ти дивишся на дівчину в дзеркалі і знаєш, що її рішення тебе влаштовують, навіть якщо вони комусь не подобаються – ти на вірному шляху.

11. Чекати природно. Якщо твої ровесники тебе в чомусь обійшли, і ти з цього приводу комплексуєш, не хвилюйся – ти просто ще не дозріла. Ти обов’язково до всього прийдеш, не треба просто поспішати. Мало хто шкодує про те, що надто повільно щось робив, тоді як багато людей переживають через те, що колись поспішили.

12. Ceкс має бути в задоволення. Не треба поспішати вести cтaтеве життя. Але коли ти відчуєш, що до нього готова, запам’ятай, що ceкс має бути в задоволення. Якщо твій паpтнер не турбується про те, щоб тобі було приємно емоційно і фізично, чи ти ще не вивчила своє тiло, щоб показати йому що і як треба робити – див. пункт 11.

13. Не кожна проблема – кінець світу. Пам’ятаєш, ми з тобою читали казку про хлопчика-пастушка, який вирішив пожартувати над дорослими і несподівано почав кричати «Вовки! Допоможіть!»? Урок з неї можна застосовувати протягом всього життя. Якщо всі твої дилеми і розчарування по десятибальній шкалі в тебе отримують 10 балів, то не чекай від мене (і від інших) співчуття. Тобі потрібен час, щоб розвинути повноцінну перспективу, а поки пограйся в гру: ” чи буде це для мене важливим через 5 хвилин/ днів/ років”? Перш, ніж починати сходити з розуму від чогось, що зараз здається таким важливим.

14. Не порівнюй себе з іншими. Може тобі це й не сподобається, але завжди буде хтось гарніший, багатший, талановитіший та ін. ніж ти. Тільки не думай, що він від того щасливіший. Життя – це подорож, а не змагання. Працюй над тим, щоб стати кращою від себе вчорашньої.

15. Це просто волосся. Серйозно. Ти будеш їх закручувати чи випрямляти, розпускати чи зав’язувати хвіст, фарбувати чи тонувати. Проведеш немало хвилин, розглядаючи посічені кінчики. І що? Це просто волосся. Життя надто дороге, щоб надто багато часу витрачати на вдосконалення зачіски. Натягни капелюха і вперед – отримувати задоволення від життя.

16 Розумною бути круто. Іноді тобі здається, що варто приховувати, що ти розумна. Навіть якщо думаєш, що так будеш привабливішою для чоловіків – ніколи не роби цього. В твоєму житті будуть моменти, коли твої ровесники будуть думати, що мізки потрібні тільки дурням і ботанам, але вони минуть, я обіцяю. Якщо ти вибереш свій розум, запевняю тебе, вони вже зовсім скоро співатимуть тобі оди, яка ти крута і успішна.

17. Не розчиняйся в своєму хлопцеві. Коли ти ходиш на побачення, ти шукаєш людину, яка полюбить тебе, якою ти є. Не треба робити вигляд, що обожнюєш віндсерфінг чи фільми жахів, просто тому, що це подобається йому, чи казати, що не любиш класичну музику, тільки тому, що він її не розуміє. Обов’язково з’явиться той, хто буде любити тебе і все в тобі. Збережи себе для нього.

18. Говори. Якщо у тебе є думка, чи з тобою несправедливо вчинили, чи щось відбувається таке, xого ти не сприймаєш, це твоє право і обов’язок говорити. Може комусь це і не сподобається, а може когось ти вразиш своїм вчинком. І те і інше – є добрим. Так ти навчишся постояти за себе.

19. Ти маєш владу над хлопцями. В якийсь момент ти зрозумієш – це через тебе в нього пропав дар мови і спітніли долоні. І це ж приємне відчуття – розуміти, що маєш жіночі чари, чи не так? Але з великою владою приходить і велика відповідальність – будь завжди чутливою і ніколи не будь жорстокою. Бо ж хлопцеві можна розбити серце.

20. Іноді ти будеш мене ненавидіти, та я завжди буду любити тебе. Сподіваюся, в тебе вистачить розуму не сказати мені цього в очі, але я приймаю факт, що іноді ти будеш відчувати до мене ненависть. Та навіть якщо ти це скажеш, я завжди буду готова протягнути тобі руку. Коли треба буде забрати з вечірки, разом поплакати чи порадитися. Тому що я завжди буду твоєю мамою.