fbpx
Дозвілля
Разом із меблями він привіз …вагітну коханку

Поки я працювала, дбала про дiм i сина та слiпо вiрила коханому чоловiковi, у нього народилося четверо дiтей на сторонi

Тепер наш “татусь” за кордоном. Утiк туди вiд сорому та з вiдчаю. Але чула, що й там у нього за рiк вже народилося двiйко дiтей… Для мене, жiнки, яка безмежно любила й вiрила, всi цi подiї — наче дивне кiно.

Замiж за Миколу я виходила з великої любовi. Красень музикант одразу впав менi в око на весiллi двоюрiдної сестри ще п’ятнадцять рокiв тому. Донинi пригадую, як вiн гарно вигравав на баянi, виспiвував
коломийки, веселив гостей, ще й пританцьовував. А коли в перервi мiж танцями я вийшла з весiльного намету, то вiн пiдморгнув та сказав, що десь мене бачив.

“Таку важко забути, ти часом не на фiлологiчному вчишся?” — спитав. “Так”, — вiдповiла я, зашарiвшись. “А я на музичному, у четвертому гуртожитку живу. Там i тебе бачив. Ти з якої кiмнати?” — поцiкавився юнак.

Микола пiдкорив моє серце. I я дочекатися не могла понедiлка, коли вже поїду на навчання й побачу в гуртожитку вподобаного хлопця.

На зустріч він прийшов із квітами й пляшкою пива. Засміявся, сказав, що голова тріщить пiсля весілля. “Ти не думай поганого, я не пияк, — виправдовувався. — Просто задивився на тебе й не помітив, як набрався.

Я мовчала й здивовано дивилася на нового знайомого. Микола запросив мене до парку. Ми до ночі блукали алеями. Хлопець розповів, що приїхав до Івано-Франківська вчитися, бо дуже йому гуцульська музика сподобалася. Вирішив поїздити по селах, перейняти вміння від старих музикантів, пісні й мелодії, музичну
збiрку видати. Я розкривши рота слухала й дивувалася. Хіба ще є такі хлопцi на світі, щоб зі столиці приїхати заради гуцульських пісень?! Наївна… Це вже пізніше я довiдалась, що з Києва Микола утiк до нас, тому що двоє його подружок позбулись дітей, а їхні родичі пообіцяли відірвати Миколі “женило”.

Музикантом столичний жевжик був хорошим. Він і справді їздив по селах, грав на весіллях, знайомився зі старими музикантами, записував пісні, вивчав фольклор і… місцевих молодиць. Не встояла і я. Київський ловелас став першим моїм чоловіком. Це Миколу дуже збентежило. Сказав, що ніколи в житті ще не зустрічав цнотливої дівчини. Але це не заважало йому стрибати в лiжко з iншими жiнками. Я злостилася, кричала, навіть била коханого. Ми щотижня розходилися “назавжди”, а потім бурхливо мирилися в
ліжку. І, здається, мені це подобалося. Микола щоразу клявся всім на світі, що більше ніколи й ні з ким. Ставав на коліна, широко хрестився, брав баян і співав мені про вічне кохання.

Звістка про мою вагiтнiсть не дуже втішила Миколу. Він мовчав i багато курив, але врешті вирiшив: “Ти перша така в мене, будеш доброю й вірною жінкою, а менi треба справді вже зав’язувати з гульками”. Я була на сьомому небі від щастя, хоча всі мої подруги й родичі відраджували мене від весiлля. Навiть Олена Андріївна, Миколина мама, скрушно хитала головою. Казала, її син такий, як його батько: у кожній хатині буде мати по дитині. Тому з ним вона вже да-а-а-а-авно розійшлася.

“Ну і що, що бабій, — втішала я сама себе.-— Зате ні в кого такого красеня нема. Ось одружимося, він до мене серцем прикипить, дитя народиться й не буде в нього часу на гуляння-залицяння”. Справдi, у перші два роки нашого життя так і було. Микола за розум узявся. А що вже Маркусика-синусика полюбив, то й словами не передати. Чоловік із відзнакою закінчив університет, вступив в аспірантуру, кандидатську захистив. Але викладати не залишився. У нього з’явилася підприємницька жилка. Микола закинув музику й науку та
відкрив з моїми родичами СТО. Жили ми непогано, почали хату власну будувати, Маркусик підростав. Чоловік, щоправда, увесь час на роботі пропадав, проте не гуляв, а гроші заробляв. Я ж спочатку зі сином сиділа, а коли Марко в дисадок пішов, почала у школі сільській вчителювати. Так і жили й раділи.

Але на третій рік нашого життя Микола за старе взявся. Ми саме перейшли в одну кімнату новозбудованої хати. Другу якраз закінчили й повинні були завезти нові меблі. А з меблями Микола привіз у наше гніздечко… вагітну коханку “Це Моніка, вона чекає від мене дитину й буде жити з нами. Я так вирішив. Їй просто нема куди йти…”

Перед моїми очима все кудись попливло, у голові запаморочилося. Я не кричала, не зчиняла істерик, я не могла слова промовити. Що я синові скажу? Хто ця смаглява тітка?! Але Маркового батька це мало хвилювало. Він поселив Моніку в одну з кiмнат. Мене розтоптали, розбили серце, наплювали в душу. Я заледве себе опанувала. Перше, що хотілося зробити, — натовкти Моніці й чоловікові пики, забрати Марка та піти додому. Але зупинилася, бо ж на мене всі пальцями тицятимуть, а в школі взагалі засміють, навіть першокласники потішатимуться. Я буду змушена виїхати зі села, з області. А куди? І все залишити Моніці? Ніколи!

Я вирішила боротися. Синові, родичам та цікавим до всього сусідам сказала, що вагітна жінка — двоюрідна племінниця київської свекрухи. І ніяка вона не циганка, просто смаглява. Миколу таки побила, він стояв мовчки, не сварився, не огризався. А потім, відвівши кулаками душу, я сказала, аби він не смів комусь
бовкнути, хто така Моніка доти, доки я не вирішу, що робити далі.

Миколина дівка майже не виходила з кімнати. Микола, розуміючи абсурдність ситуації, пішов спати в коридор. Аби ні зі мною, ані з Монікою. Та одного разу коханка чоловіка здійняла крик, їй раптово стало зле. Я прибігла на крик з подвір’я, у Моніки по ногах текла кров.  Мені стало шкода її. Все ж жінка, і дитя в ній, воно чим завинило? Викликала “швидку”, і разом із циганкою поїхала в райлікарню. Там сказали, що все минулося. Невеличка кровотеча. Так буває. Але майбутній матері доведеться залишитися тут. У такій дурнуватій ситуації я ще не була — довелося рятувати коханку власного чоловіка.

Про пригоду ввечері розповіла Миколі. Той враз почорнів, закрутився, став сам не свій. А далі впав на коліна, став цілувати мої руки й усоте каятися. Казав, що я свята жінка, що він до смерті не забуде, що я його дитя врятувала. А коли Моніка народить, то дитині допомагатиме, а в бік її матері й інших жінок ніколи не гляне. Я не вірила, але взяла з нього слово, що Моніки більше в нас у хаті не буде. Чоловік обіцянки дотримав, винайняв Моніці в Коломиї квартиру. До неї не їздив, лише телефонував і цікавився майбутньою дитиною. Але одного дня коханка чоловіка зателефонувала мені. Просила зустрітися.

Як побачила її розпатлану, заплакану, з великим животом, навіть шкода стало цієї дурепи. Моніка розповіла, що в “нашого” Миколи є ще одна коханка. І вона також вагітна. “Я довго думала, чи казати тобі про це, — ридала циганка. -— Бачу, що недобре зробила, родину розбила, приїхала до вас як останнє стерво, а ти мене й дитину врятувала. Тепер таку саму біду маю. І мене Микола обдурив”. Моніка, заливаючись сльозами, розповіла, що в лікарні познайомилася з 18-річною Оксаною. Наївна дiвчина всім розповідала, що в неї незабаром весілля. Інакше й бути не може, бо ж вона чекає дитину. А її наречений — “солідний старший
чоловік”. Показала фото Миколи й сказала, що саме з ним вона розпочне родинне життя. “Я не вірила,– трохи заспокоївшись, казала мені Моніка,– Але це таки Микола. Він навіть телефонував їй: я вкрала її телефон, аби переконатися, чи то номер Миколи. Так, його. А ми з тобою обидві дурні й ошукані. А я ще й вагітна. І ота шмаркачка вагітна…”

Далі було все, як у дешевій комедії. Микола божився-хрестився, що не знає ніякої Оксани, що це Моніка робить усе, аби забрати його в мене. А через кілька днів до нас приїхали розлючені родичі Оксани. Дізнавшись від Моніки, що в коханого є жінка, дитина й вагітна коханка, вона на сьомому місяці народила донечку.

Побачивши мене з Марком, родичі дівчини знітилися, а тоді взялися лупцювати Миколу. Я не боронила, сказала лише, аби відвезли його кудись якнайдалі та не лякали сина й не робили з мене посміховисько
перед сусідами. На щастя, ті послухали. Додому Микола повернувся наступного дня, ледь живий, з поламаною рукою, вивихнутою ключицею, увесь синій, лиця видно не було. І мені не було його шкода. Півтора місяця чоловік відлежувався. Я до нього в лікарню не ходила. Зате кілька разів його навідувала Моніка, вона зізналася, що все розповіла Оксані, і той її вже бачити не хотів.

Коли настав час циганці народжувати, то біля неї була я. Сама не знаю, чого поперлася до Коломиї. Проте коли взяла на руки чорнявого манюсика, який був схожий і на Миколу і на Марка, то вже ні про що не думала. Хіба ж дитя винне, що в нього такий батько?

Проте доля й надалі мене випробовувала. Через два дні після народження сина Моніки приїхала народжувати одна зі знаних в області артисток. Важко народжувала, кричала так, що стіни тряслися, а лікарі бігали, метушилися, бо добре заплатила. У жінки були двійнята. Скажете, який це має стосунок до моєї історії? Татком двійнят був… Микола.

Із Роксоланою (так звуть артистку) він ще зі студентських часів знався, вони то сходилися, то розходилися. Коли ж “зіркова” знайома дізналася, що її коханець одружився, то вирішила дати йому спокій. А потім вони випадково зустрілися, переспали, і ось — результат випадкового кохання.

Першою про це дізналася Моніка, вона не тямилася від гніву й сказала, що ноги її більше не буде біля цього блудного пса. Перед тим як поїхати до Ужгорода, пронирлива циганка зібрала всіх Миколиних жінок з дітьми. Найгіршому ворогові не побажала б такої зустрічі. Втім усе закінчилося мирно. Рвати одна одній
волосся та товкти пику ніхто не думав. На щастя, всі виявилися мудрими, а боротися за такого нікчему, як батько наших дітей, не хотілося. Мені досі дивно як ще тоді, на першій зустрічі, ми вирішили, що наші діти будуть знайомі, — усе-таки від одного батька.

Микола, дізнавшись, що всі його коханки зібралися разом, утік. Опинився аж у Канаді. Від сусідки, син якої також у цій країні, я чула, що в Миколи там народилося ще двоє дітей. Про це я розповіла Моніці, з якою тепер часто спілкуюся по телефону. Незабаром вона обіцяла привезти показати Сашка. А ще похвалилася,
що вже півроку живе з Гейзою, він брат барона, і незабаром вони одружуються. Циган пообіцяв всиновити Сашка та зробити його своїм спадкоємцем.

Розповіла циганка й про Оксану. Вона майже одразу після народження дитини записала донечку на сiмейного старшого брата та його дружину, аби життя собі не псувати. Виїхала в Італію. Кажуть працює і повертатися в Україну не думає. За донькою не сумує, проте маленьку в родині дуже люблять і батька-матір їй замінили родичі. А Роксолана знайшла собі набагато старшого коханця-продюсера, виїхала до Києва. Михайлика й Марійку доглядають аж три няньки.

Я ж надалі вчителюю, і в моєму житті нічого не змінилося. Я важко пережила зраду та виїзд чоловіка, тим паче, що уникнути розмов-пересудів сусідів та односельців не вдалося. Проте навіть історія про гульвісу швидко забулася. Наразі весь свій вільний час я присвячую господарству та Маркові, хоча треба б шукати й
чоловіка, доброго і чесного. Не такого, як Микола.

Софія Миронюк, 30 років

Читайте також: СПОВІДЬ: БІЛЯ МОГИЛИ МОГО ЧОЛОВІКА СТОЯВ …МІЙ ЧОЛОВІК. Я ЗОМЛIЛА

За матеріалами видання “Жіночий порадник”