fbpx
Події
Рада затвердила обов’язкове отримання біометричних паспортів з 14 років

За новим законом, у документі не будуть ставити відмітки про укладання та розірвання шлюбу.

Верховна Рада ухвалила Закон про обов’язкове отримання біометричного паспорта з 14 років. Відповідний законопроект №3224 підтримали 226 депутатів. Про це повідомляє Інтерфакс.

Біометричні паспорти оформлятимуться з 14 років. Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, – на 10 років. Крім того, скасовуються відмітки про укладання та розірвання шлюбу. Паспорт буде містити текст українською та англійською мовами.

За новим Законом, для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згодою власника.

Для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук також будуть тільки за згодою власника. В законі прописаний порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа.

Тепер не можна вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон у визначених випадках. Крім того, у Законі уточнили визначення “безконтактного електронного носія”, а також встановили вартість послуги з оформлення документів, що засвідчують особу.

Читайте також:ЛУЦЕНКО ХОЧЕ ВИЛУЧАТИ ПАСПОРТИ ДЕПУТАТІВ, ПО ЯКИМ ВНЕСЕНЕ ПОДАННЯ

Повнолітнім особам будуть вносити засоби електронного цифрового підпису в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України. За новим Законом, громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Джерело.

Реклама