fbpx
Події
Рабинович жорстко осоромився через заяву про ексгумацію Олександра Олеся (відео)

Народний депутат від “Опозиційного блоку” Вадим Рабинович жорстко осоромився в ефірі телеканалу “112 Україна”, коментуючи новину про примусову ексгумації тіла українського поета Олександра Олеся в Празі.

Так, Рабинович, коментуючи подію, почав критикувати владу за те, що вона не дбає про українську діаспору, а говорить про українців за кордоном тільки після їхньої смерті.

“Чому, як тільки він помер, ми про нього (Олеся. – Ред.) заговорили? Хто його запросив в Україну за останні 10 років? Хто з ним хоч раз розмовляв? Ніхто. Зате зараз вже хочуть заробити на перепохованні. Не треба перетворювати Україну на загальне кладовище”, – додав нардеп.

Зазначимо, що Олександр Олесь (справжнє прізвище – Кандиба) був похований на Ольшанському цвинтарі в Празі в 1944 році.

За чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (близько 20 тисяч гривень. – Ред.). За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син вирішив поховати батька на могилі Олеся.

Читайте також: Збираються поховати іншу людину: в Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника

Джерело.

facebook