fbpx

Проста формула: як розрахувати свою норму води

Людина відсотків на 70 складається з води. Саме вона є універсальним розчинником для мінеральних і поживних речовин в нашому організмі, бере участь в терморегуляції, травленні. Завдяки їй скорочуються наші м’язи і переносяться електрони по всьому організму. Коли організму не вистачає води, ви починаєте відчувати в тiлі скутість, м’язові перекоси і спазми, пише “Новое Время”.

У спекотну погоду ми пітніємо набагато інтенсивніше, і тiло втрачає дорогоцінну вологу. Особливо під час тренувань. Для повноцінного функціонування і якісних тренувань ці запаси потрібно поповнювати. І робити це потрібно обов’язково водою, а не соками, компотами, чаєм або смузі. У кожної людини своя добова норма води, яка залежить від віку, ваги, гендерної приналежності і фізичної активності. В середньому людина повинна випивати 6 склянок води в день. Для розрахунку індивідуальної норми можна скористатися простою формулою.

Чоловіки: Вага тiла х 35

Жінки: Вага тiла х 31

Наприклад, я важу 49 кг, значить, на день мені потрібно випивати близько півтора літрів води (1 літр 519 мілілітрів).

Цей варіант не враховує витрати на тренування. Міжнародна марафонська медична асоціація директорів (IMMDA) виділила основні принципи питного режиму для спортсменів під час марафонів – 380-780 мл щогодини. Кількість необхідної рідини знижується з вашим темпом бігу, тобто чим повільніше ви біжите, тим менше води потрібно випити.

Якщо в спекотну пору тренування триває більше 30 хвилин, замість води варто взяти ізотоніки.

Читайте також: Скільки потрібно робити кроків щодня

За кілька годин до тренування рекомендується випивати 500 мл води і ще 150 мл безпосередньо перед його початком. Ці ж правила стосуються змагань.

Не забувайте пити протягом всього дня невеликими порціями

Також не варто забувати, що в жарку, але вітряну погоду вам може здатися, що ви пітнієте менше. Насправді вітер швидше випаровує піт з поверхні шкіри і так тільки здається. Те ж саме стосується і тренувань в підвищеній вологості: насправді пити потрібно стільки ж, а іноді і більше звичної норми. Вся справа в тому, що при високій вологості і одночасно високій температурі повітря навколо шкіри створюється своєрідний бар’єр, який перешкоджає випаровуванню поту. Через це наше тiло не встигає нормально охолоджуватися і нагрівається ще сильніше. Організм намагається позбутися надлишків тепла і вмикає терморегуляцію на повну, викликаючи підвищене виділення поту. Ви ніколи не помічали, що під час пробіжки або занять спортом десь на курорті в жарких країнах з підвищеною вологістю, піт починає котитися з вас градом? Для цього навіть не обов’язково бігати або виконувати будь-які інші фізичні вправи. Досить просто перейти з помірного кроку на швидку ходьбу і все, ви вже промокли.

Пам’ятайте про це і не забувайте брати з собою на пробіжку воду.

Найпростіше стежити за своєю добовою нормою вживання води за допомогою мобільних додатків. Все, що потрібно – вводити дані про випиті напої, адже деякі з них (наприклад, кава) є ceчогінними і після випитої чашки американо потрібно буде заповнити втрату аналогічною кількістю води.

Ми пропонуємо невеликий список мобільних додатків, які допоможуть вести такий облік:

Water Drink Reminder (Android)
My Water Balance: Daily Drink Tracker & Reminder (App Store)
Daily Water (Android & iPhone)
Aqualert (Android & iPhone)
iHydrate (iPhone)

Надлишок води також не надто корисним і може призвести до проблем з травленням, підвищеного навантаження на ниpки, головного бoлю та інших неприємних наслідків. Все добре в міру.

Слідкуйте за своїми відчуттями і не забувайте пити протягом всього дня невеликими порціями. Жага – сигнал, що організму вже давно не вистачає рідини.

Продуктивних і ненудних вам тренувань!

You cannot copy content of this page