fbpx
Події
Президент підписав закон про реєстрацію ліків

Глава держави назвав підписання документа непересічною подією

Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до статті 9 Закону України “Про лікарські засоби” щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба презиента.

Глава держави назвав підписання документа непересічною подією, до якої країна йшла довгі роки, адже весь час окремі представники влади, бізнесу та монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати ті чи інші бар’єри, наголосив Петро Порошенко під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до Закону “Про лікарські засоби”.

Глава держави наголосив, що з набуттям чинності закону держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів: за рахунок підвищення конкуренції на внутрішньому ринку лікарських засобів підвищиться їх якість і пацієнти нарешті зможуть обирати оптимальне співвідношення ціни та якості, завдяки спрощенню доступу медпрепаратів припиняється корупція у цьому напрямку і як результат – очікується прихід провідних фармакологічних компаній в Україну, які раніше відмовлялися працювати в нашій державі бо небажання платити хабарі. Ще одним важливим моментом Президент назвав підвищення позитивного іміджу України в світі.

Президент також акцентував, що ухвалення закону є лише першим кроком до запуску системного реформування всієї сфери охорони здоров’я.

Нагадаємо, що закон передбачає, що для всіх лікарських засобів, які реєструються в Україні, скорочується термін прийняття рішення про їх реєстрацію або відмову в реєстрації із місячного терміну до 10 робочих днів.

Джерело.