fbpx
Події
Правила нарахування великих пенсій для українців посилять

У Верховній Раді запропонували посилити правила нарахування великих пенсій.

Про це свідчить законопроект №5408, що передбачає перегляд розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Автор ініціативи народний депутат Юрій Шухевич (Радикальна партія Олега Ляшка) стверджує, що в країні вже давно існує несправедливість, коли деякі отримують величезні виплати зі своїх великих зарплат, з яких навіть не сплачено страхові внески до Пенсійного фонду.

“Однакові внески платили і ті, хто отримував 3 тис. грн, і ті, кому платили 100 тис. грн”, – стверджує нардеп.

Відзначимо, сьогодні максимальна сума, з якої сплачуються внески до пенсійного фонду, становить 25 прожиткових мінімумів. Таким чином, з 1 грудня 2016 р цифра складе 40 тис. грн.

При цьому, за словами Шухевича, в Україні є зарплати, які набагато перевищують цю суму.

“Зарплата судді може перевищувати 300 тис. на місяць. А після збільшення вдвічі мінімальної зарплати з 1 січня 2017 р. суддівська винагорода зросте до 600 тис. При цьому страхові внески будуть сплачуватися з 40 тис. грн, хоча пенсії суддям нарахують, виходячи з величезних окладів”, – обурюється нардеп.

До списку потенційних заможних пенсіонерів потрапляє і керівництво великих державних підприємств: “Укрзалізниці”, “Укрпошти”, “Електроважмашу” тощо.

Щоб виправити ситуацію і наповнити Пенсійний фонд, Шухевич пропонує збільшити розмір заробітку для сплати страхових внесків з 25 до 300 прожиткових мінімумів (зараз – 480 тис. грн, а після дворазового збільшення мінімалки – 960 тис. грн).

Читайте також:В УКРАЇНІ ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ВИХІД НА ПЕНСІЮ

Після цього, як вважає нардеп, потрібно прийняти закон №1087, яким передбачено перерахунок нинішніх пенсій з урахуванням сум, з яких були сплачені страхові внески.

Джерело.