fbpx

Поїдуть не всі: 5 важливих уточнень про безвіз

Міф 1: Поїхати можуть усі українці

Безвізовий режим буде доступним не для всіх. Відмовити у в’їзді до ЄС можуть з таких причин:

неможливість пояснити мету прибуття до ЄС

відсутність фінансових засобів для перебування на території ЄС

перебування у списку осіб, яким раніше заборонили в’їзд.

Міф 2: Поїхати можна, маючи лише закордонний паспорт

Потрібно мати закордонний біометричний паспорт, аби скористатися безвізовим режимом. Документ зі спеціальним чіпом містить усю інформацію про власника. Може бути і з відбитками пальців громадянина. Вартість виготовлення – 953 гривні. Якщо документ потрібен терміново – доведеться викласти 1200 гривень.

Але українці, які мають дійсну шенгенську візу, можуть поїхати до ЄС з дійсним закордонним паспортом старого зразка.

Зокрема, Єврокомісія підняла про оплату за в’їзд на територію Європейського союзу для країн, який отримали безвізовий режим, але не є членами ЄС.  Поки що мова йде про 5 євро (майже 145 грн. – Ред.).

Більше того, безвізовий режим не означає, що документи ніхто не перевірятиме. При перетині кордонів країн ЄС потрібно буде показувати біометричний паспорт.

Міф 3: Безвізовий режим для України – назавжди

Механізм зупинки безвізу вже затверджено.

Єврокомісія, як мінімум, щороку буде перевіряти виконані вимоги України. Перевірка може бути і частіше, якщо Рада ЄС, Європарламент чи Єврокомісія вважатимуть це за необхідне.

У разі звіту з негативними висновками, ЄС призупинить безвізовий режим з Україною. На Заході наголосили, що особливо перевірятимуть антикорупційні реформи.

Міф 4: Можна жити, навчатися та працювати в ЄС

Це – міф. Безвізовий режим не гарантує автоматичного дозволу на навчання чи можливості працювати на території Євросоюзу. Для цього потрібно мати національні візи чи посвідки на проживання.

Зокрема, на території ЄС та країн-учасниць Шенгенської угоди після отримання безвізу українці зможуть перебувати не більше, ніж 90 днів за півроку.

Міф 5: Безвізовий режим вже настав

Після голосування в Європарламенті рішення має бути підтверджено на засіданні Комітету постійних представників країн-членів Євросоюзу (COREPER) з наступним затвердженням Радою ЄС. Далі текст законодавчого акта повинен бути підписаний президентом Європарламенту і представником головуючої в ЄС країни (Мальта) з подальшою публікацією в Офіційному журналі ЄС. Рішення набуде чинності через 20 днів після публікації.

Читайте також:ГРОЙСМАН ПРОПОНУЄ СКАСУВАТИ ВІДПУСТКУ ДЛЯ ПЕВНОЇ КАТЕГОРІЇ ЛЮДЕЙ

You cannot copy content of this page