fbpx
Дозвілля
Мережа вибухнула обговореннями про міграцію, які не вщухають майже тиждень

Протягом останнього тижня соцмережі “трясе” від паралельних обговорень змін в законодавстві про державну мову і про еміграцію з України.

“В Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції”, — так починається пост Артура Оруджалієва, засновника AIN.ua, який розбурхав Мережу ще в четвер, 19 січня, і назбирав понад 22 тисячі лайків.

“Виїхати хочуть мільйони. Будь-яка замітка на цю тему приречена на популярність. Навіть оффлайн заходи збирають повні зали. Звичайно, хотіти — не виїхали. Але хотіти виїхати — значить не бути щасливим на нинішньому місці. А які перспективи у країни, коли багато її жителів нещасні? Вчора я виклав фотографію з американським паспортом і мене привітало більше 50 осіб. Страшно подумати, але громадянство іншої країни — мрія і недосяжний свято для багатьох”, — написав Оруджалієв.

Цей пост моментально розлетівся просторами Facebook: користувачі поділилися на табори “за”, “проти” і “байдужих”. При цьому пости під “#ПовітряЕміграції” не припиняють активно публікувати майже тиждень.

У цих обговореннях одним із найпопулярніших став пост Максима Нефьодова, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України.

“Емігранти-зрадники така ж тупа теза, як і зрадники-імігранти. Кожна людина має право на власну долю, власне щастя та власні помилки. Я і сам мрію кілька років попрацювати в мегаполісі із іншим ритмом життя колись в майбутньому. Як купа українців їде вчитись, працювати, обмінюватись досвідом по всьому світу, так і іноземці їдуть до нас, створюють тут бізнеси, виховують дітей та, інколи, навіть йдуть у владу віддавати борг новій батьківщині. І це нормально, і такого буде ставати більше. Світ глобалізується, кордони стираються”, — написав він.

При цьому додав: “Якщо хтось думає, що тут він не хоче нічого робити для кращого життя, а ось в іншому місці все вже зроблено, і там то він попрацює. У мене для вас погані новини. Якщо ви не хочете нічого робити — то проблема в вас, не в місці”.

Тема еміграції докотилася і до закордону. Українська журналістка Мирослава Гонгадзе, яка живе у Вашингтоні, США, написала: “Коли вам нема що втрачати, коли питання стоїть про життя або смерть еміграція може стати виходом”.


Читайте також: П’ятнадцять Божих підказок людині

Джерело.

facebook