fbpx
Дозвілля
«Пошли мені свого ангела», – порада Падре Піо у скрутні часи

Життя святого Падре Піо було сповнене надприродних явищ. Він мав дар біолокації. Зазнавав фізичного нападу диявола.

Він казав, що більше душ тих, хто відійшов у вічність, аніж живих, приходили на його Меси і шукали його молитовної підтримки. Він 50 років носив стигмати. І він, із його численними згадками про ангелів, здається й сам жив у ангельському світі.

На сповіді Падре Піо часто казав тим, хто кається, посилати йому своїх ангелів-охоронців, коли буде потрібна підтримка, пише Кларіс Бруно у своїй книзі « Дороги до Падре Піо».

Одній із подруг Кларіс якось довелося ухвалити дуже непросте рішення, і вона поскаржилася, що Падре Піо буде далеко від неї у цю мить.

«Пошли мені свого ангела», — сказав він їй.

«Але отче, — відповіла вона, — хіба ви його чуєте?!»

«Невже ти думаєш, що я глухий?» — відповів він не жартома, а спокійно та серйозно.

Інша жінка, якій Падре Піо порадив послати свого ангела, вирішила послати йому свого ангела-охоронця на один з його ювілеїв з привітанням. Через кілька днів вона отримала листа від жителя Сан-Джованні Ротондо. На сповіді падре Піо попросив цю людину написати жінці з його повідомленням: «Падре дякує вам за ваші духовні вітання».

Падре Піо радив людям посилати йому своїх ангелів, тому що він розумів силу ангелів так, як багато хто з нас не розуміє. Він хотів нагадати вірним, щоб у скрутні часи зверталися до своїх ангелів.

«Пам’ятайте, що Бог усередині нас, коли ми перебуваємо у стані Його благодаті, і поза нами, коли ми перебуваємо у стані тяжкого гріха, — казав Падре Піо. — Але Його ангел ніколи нас не покидає. Він наш найщиріший і найнадійніший друг, навіть коли ми з власної вини засмучуємо його своєю негідною поведінкою».

Падре Піо й ангельська розрада

Це велика втіха — знати, що захист нашого ангела-охоронця не залежить від нашої поведінки. Навіть коли ми віддалилися від Бога, наш ангел нас не покине. Як нагадує нам Падре Піо, наш ангел готовий від нашого імені відвідати будь-яке місце. Ми можемо послати його туди, куди самі не можемо прийти.

Я з важким серцем думаю про літніх людей у будинках пристарілих, які так прагнуть відвідувачів, але не мають їх; які живуть самотньо, але відчайдушно прагнуть компанії; про дітей, яким немає з ким гратися; про людей, які борються з депресією і самотністю. Я відчуваю себе спустошеною та безпорадною перед стpажданнями, коли не можу навідатися до своєї 80-річної матері.

Але я мушу пам’ятати, що я не безпорадна. У мене є ангел, який, як сказав Падре Піо, є моїм «найщирішим і найнадійнішим другом». Падре Піо нагадує мені, що я можу послати свого ангела вітати інших, нести послання світла та надії та втішити їх у випробуваннях.

Падре Піо не був першим, хто це зробив. Коли він пропонував людям посилати до нього своїх ангелів, він наслідував Небесного Отця. Коли Ісус молився у Гетсиманському саду, знаючи, що вороги прийдуть схопити Його, Він був сам. Друзі, яких Він привів із собою, заснули. Його мука була такою сильною, що Він стікав кpивавим потом.

А потім, як говорить нам Євангеліє, «з’явився Йому ангел з неба, що підкріплював Його» (Лк 22, 43).

Коли Ісус був один, відчуваючи себе покинутим, Бог-Отець послав ангела, щоб утішити Його.

Так само й ми можемо послати свого ангела, щоб утішити тих, кого ми любимо, коли їм важко.

Наш ангел може піти до людей, що живуть на самоті, і полегшити їхню самотність.

Наш ангел може піти до дітей, яким немає з ким гратися, і розсмішити їх.

Наш ангел може піти до людей, що борються з депресією, та звеселити їхні серця.

Наш ангел може піти до наших близьких, недужих, наляканих або згорьованих, і підтримати їх, як ангел підтримував Ісуса у Гетсиманії.

У часи найбільшої потреби ми ніколи не буваємо безпорадними, бо наш ангел-охоронець готовий і готовий надати нам надприродну допомогу, яку може надати лише небо.

«Бо Своїм Ангелам Він накаже про тебе, щоб тебе пильнували на всіх дорогах твоїх,

на руках вони будуть носити тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги!».

(Псалом 91:11-12)

Переклад статті: Маура Роан МакКіґан, Catholic Exchange