fbpx

Портрет типового українця: вага, ріст і освіта

За статистикою більше 50% українців обох статей мають зайві кілограми. Середньостатистичний українець виріс до 175 см, до 38 років важить 79 кг, одружений. Такий узагальнений портрет нашого співвітчизника, виходячи з даних Держстатистики за минулий рік (докладніше – див. Інфографіку), пише “Сегодня”

Цифри і правда. Як роз’яснила заввідділом досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соцдосліджень НАН України ІДС Людмила Черенько, середня українка статистично старше середнього українця, але це тому, що жінки у нас живуть довше за чоловіків на 10-12 років, залишаючись вдовами. А насправді чоловік в сім’ї, як правило, старший за дружину або вони – ровесники.

“Наші співвітчизники хочуть вчитися: майже дві третини після закінчення середньої школи продовжили освіту, хоча вуз закінчив лише кожен четвертий. Можливість досягти більш високого рівня життя у більшості асоціюється із закінченням ВНЗ або коледжу, тому батьки намагаються, щоб донька чи син отримали диплом. А потім чекають не дочекаються хоч одного онука, адже це світова тенденція, що освічені жінки будують кар’єру, тому народжують в 2-3 рази менше дітей, ніж жінки, які закінчили тільки школу “, – каже Черенько.

Читайте також: Стало відомо ім’я єдиного українця, що увійшов до списку 500 мільярдерів світу

За її словами, в українців генетично закладено прагнення більше працювати, щоб краще жити. “Але саме з цієї причини населення країни з кожним роком скорочується, адже чим вище рівень достатку сім’ї, тим менше в ній дітей”, – впевнена заввідділом.

Лікар-дієтолог Олександра Кириленко, в свою чергу, звертає увагу на те, що, за статистикою, понад 50% українців обох статей мають зайві кілограми. Причина, за її словами, в надмірно калорійному харчуванні, де переважають картопля і жири – знамените українське сало. Зайва вага формується ще й тому, що люди мало займаються фізкультурою – всього лише 38% чоловіків і 24% жінок.

“У нас кліматично холодна зона, тому люди звикли калорійно харчуватися і недостатньо працювати фізично. Це веде до порушення обміну речовин, серцево-судинних захворювань і скорочує життя”, – розповіла Кириленко.

 

You cannot copy content of this page