fbpx

Порошенко підписав закон, що визначає умови продовження та звільнення з військової служби

Зміну особового складу здійснюватимуть поетапно. Президент Петро Порошенко підписав закон, що унормовує прийняття, продовження та звільнення громадян з військової служби. Про це повідомляють на сайті глави держави.

Так, Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби” зокрема, дасть змогу військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби за бажанням.
“Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим – ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, в першу чергу тих, які знаходяться у зоні проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави”, — сказав Порошенко міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку під час підписання документа.

“Тим громадянам України, які уклали фактично безстроковий контракт під час особливого періоду, ми даємо можливість відновити справедливість і дати можливість командирам забезпечити їхнє звільнення”, — додав президент. Варто відзначити, що заміна особового складу здійснюватиметься поетапно.

Право на звільнення з військової служби, відповідно до закону, отримають “військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження”, — йдеться в повідомленні.

Також звільнитися матимуть право військові, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.
Читайте також:СКАНДАЛ ІЗ ЛІЦЕНЗІЄЮ 1+1: У НАЦРАДІ ВКАЗАЛИ НА БРЕХНЮ ТЕЛЕКАНАЛУ

Президент також наголосив, що за 2,5 роки в Україні побудовано нову армію: “Ми стрімко наближаємося до 70-ти тисяч і це свідчить про дуже високий рівень і патріотизму, і готовності зі зброєю в руках захищати Україну. Ми дійсно можемо стверджувати, що за 2,5 роки ми побудували нову українську армію”.

Новий закон вносить, крім усього, зміни й до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Джерело.

You cannot copy content of this page