fbpx
Події
Померла відома цілителька Марія Стефанія

Зоя Реутт, відома як цілителька Марія Стефанія, померла від раку. Про це повідомляє Еспресо.TV.

Марія Стефанія хворіла впродовж тривалого часу. 71-річну цілительку поховали у Вишневому Київської області.

Жінка набула популярності як цілителька в 90-х роках, її ім’я згадували нарівні з Алланом Чумаком і Анатолієм Кашпировським. Людей, які зверталися до неї, вона лікувала травами та молитвами.

Читайте також: Черкащанка, яку рятувала вся країна померла не приходячи до тями

Марія-Стефанія народилася 5 липня 1945 р. у селі Новомихайлівка Миколаївської області. Її батько працював головою сільської ради і записав у сільраді дочку Зоєю, на честь Зої Космодем’янської. Однак інші члени сім’ї – прабабуся Дарка, бабуся Настя і мама про це не знали, адже батько побоявся суперечити жінкам, які вже за православним обрядом охрестили дівчинку, назвавши Марією. Але і через це ім’я бабусі пересварилися. Прабабуся Дарка переконувала бабусю Настю, що потрібно дати дівчинці ім’я Стефанія на честь своєї дуже мудрої і побожної матері. Тому священик при хрещенні дівчинки сказав: “Може, грішу, а може, Божа воля така, але щоб примирити вас, у церковну книгу напишу: Марія-Стефанія”.

Бабусі Марії-Стефанії працювали у пана Каширського, у якого служили лікарі з Німеччини. Завдяки німецьким фельдшерам вони перейняли багато знань, зокрема водолікування, траволікування і приготування лікувальної простої народної їжі.

У сфері народної медицини офіційно (згідно з державним патентом податкової адміністрації Києво-Святошинського району) травниця почала працювати з 1990 року в місті Вишневе, де чоловік Марії-Стефанії, підполковник у відставці, отримав квартиру в зв’язку з виходом на пенсію.

У січні 1992 року Марію-Стефанію запросили до Асоціації народної медицини при медичному інституті АМНУ МОЗ України. Експертний відділ направив її на лабораторне тестування, яке проводилося на кафедрі фізики Київського державного університету. Там підтвердили “особливі можливості Марії-Стефанії у сфері володіння тонкою надчутливою енергією, яку можна застосовувати в нетрадиційній медичній практиці”. Травниця пояснювала, що під час тестування просила Бога показати його любов і цілющу силу та гаряче молилася.

Незабаром Асоціація народної медицини запропонувала Марії-Стефанії пройти експертизу на практиці – працювати з хворими в госпіталях Києва під наглядом лікарів. Після цього їй видали атестаційний експертний висновок та ліцензію на право застосування нетрадиційних методів діагностики і лікування.

У 1998-1999 рр. Марія-Стефанія пройшла навчальні курси “Основи медичних знань” та “Фітотерапія” при медичному інституті АМНУ МОЗ України та отримала сертифікати міжнародного зразка з цих дисциплін. У 1998 році Марію-Стефанію запросив до Київської Академії нетрадиційної медицини її президент Жаник Асатрян і вручив травниці атестат про присвоєння їй вченого звання професора за спеціальністю “нутриціологія” та “фітотерапія”. З усіх народних цілителів в Україні таке звання мала тільки Марія-Стефанія.

У 90-х роках Марія-Стефанія часто виступала на телебаченні, на стадіонах і у великих залах. За її словами, всі гроші, зароблені на цих виступах, вона віддавала в дитячі будинки та будинки пристарілих. Потім перейшла на індивідуальні прийоми в офісі, а згодом почала лікувати пацієнтів тільки за кордоном – в Ізраїлі, Франції, Італії, Німеччини, Голландії, США, Канаді. Там діаспора безкоштовно давала їй приміщення.

У 1999 і 2001 роках Марія-Стефанія знялася в серіалах “День народження Буржуя” та “День народження Буржуя-2”. Там вона зіграла практично саму себе – народну цілительку Стефу. За допомогою до травниці зверталися політики й артисти. В її фотоальбомі були знімки з Леонідом Кучмою, Софією і Аурікою Ротару, Філіпом Кіркоровим, Левом Лещенком, Леонідом Якубовичем, Яном Табачником, Йожефом Сабо і футбольною командою “Динамо”.

Читайте також: П’ять неіснуючих діагнозів, в які люди до цього часу вірять

На початку двохтисячних померла мати травниці, а у самої Марії-Стефанії виявили онкологічне захворювання. Після цього цілителька припинила масові сеанси.

У 2007 році Марія-Стефанія була ведучою програми “Здорова кухня” на ICTV. В одному з небагатьох інтерв’ю вона розповідала, що у неї двоє дітей і четверо онуків.