fbpx
Без рубрики
П’ять неіснуючих діагнозів, в які люди до цього часу вірять

Лікарі часто ставлять діагнози, про які за кордоном ніколи і не чули: такі “хвороби” вважаються всього лише варіантом норми.

Вегето-судинна дистонія. Запаморочення, прискорення пульсу, перебої в роботі серця, біль або дискомфорт у грудях, нестача повітря, пітливість, хвилі жару, нудота … З цими симптомами стикається третина підлітків і 40% дорослих. Діагноз “вегето-судинна дистонія” в перекладі на лікарський мову – “не знаю”. Лікар не знаходить захворювання, але зобов’язаний поставити діагноз, так як у вас є скарги. У всьому світі пацієнтові з такими симптомами при відсутності фізіологічних порушень ставлять діагноз “панічні атаки”. Якщо результати аналізів насторожують, то діагностику продовжують: шукають порушення у системі кровообігу, роботі залоз внутрішньої секреції.

Дисбактеріоз. Під цим діагнозом мають на увазі порушення складу кишкової мікрофлори, простіше кажучи – “поганих” бактерій багато, “хороших” – мало. Симптоми – розлади стільця, газоутворення, болі, кольки. Насправді дисбактеріоз – не захворювання, а скоріше симптоми, які можуть викликатися різними причинами: зміна води, отруєння, прийом антибіотиків. Якщо хворобливі прояви не проходять довше п’яти днів, важливо знайти їх дійсне джерело, а не лікувати літрами кефіру з біфідобактеріями.

Тонус матки у вагітних. Кожній другій майбутній мамі на першому ж УЗД пишуть в картку цей діагноз, чим лякають бідну жінку, її чоловіка і батьків – вагітність під загрозою! Є реальний діагноз “гіпертонус матки” – це надмірне скорочення органу під час пологів і ніякого відношення до ранніх термінах він не має. Пояснення тонусу просте, матка – м’язовий орган. Їй властиво скорочуватися, наприклад від хвилювання на прийомі у лікаря. Зарубіжні лікарі не надають значення такому “тонусу” і настійно рекомендують продовжувати радіти двом смужкам.

Зниження імунітету. “У вас поганий імунітет, ось і застуджуєтесь”, – резюмує доктор, прописуючи настоянку ехінацеї, імуноглобулін або чергове гомеопатичне диво. І ми покірно йдемо в аптеку купувати непрацюючі, по суті, засоби. Запам’ятайте: послабити імунітет може серйозне захворювання, наприклад патологія крові або нирок, або СНІД, або хіміотерапія. Захисні сили вашого організму, швидше за все, в нормі, просто ця норма у всіх людей різна. Імунітет швидше і різкіше реагує у молодих людей або у тих, хто веде активний спосіб життя.

Ерозія шийки. Наші гінекологи називають патологією нешкідливу фізіологічну ектопію шийки матки, яка спостерігається у багатьох жінок. Як лікування призначають припікання, яке в цивілізованому світі не застосовується. Справжня ерозія, із запаленням і інфікуванням, може бути викликана травмою, впливом хімічних речовин і зустрічається дуже рідко. Бідній жінці вселяють, що ця її ерозія може призвести до раку шийки матки, що в корені невірно. Щоб дізнатися, чи загрожує вам онкологія, попросіть лікаря зробити вам Пап-тест (мазок на онкоцитологію по Папаніколау). Якщо тест в нормі, скажіть гінекологу до побачення до наступного планового огляду.

Читайте також: Рак-дурак: як модель кинула виклик страшній хворобі і перемогла

Джерело.

Related Post

facebook