fbpx

Полуниця подешевшала вдвічі

Полуниця за тиждень подешевшала наполовину. Про це повідомляє Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Першими відкрили сезон господарства Херсонської області з ціни 120-140 UAH/кг (4,14 – 4,83 EUR/кг). Вже в перших числах травня до них приєднались теплиці Закарпатської області. За даними “Інфо-Шувар”, станом на 5 травня виробники Херсонскої та Одеської областей вже пропонують полуницю за ціною 65-75 UAH/кг (2,24-2,59 EUR/кг), а в селах Закарпаття ягоду можна придбати навіть по 50-60 UAH/кг (1,72 – 2,07 EUR/кг).

Полуничний сезон в теплицях цього року розпочався із запізненням на 7-10 днів через холодну весну. В 2016 році перша теплична полуниця з’явилась на ринку у 20-х числах квітня і коштувала майже на 20% дешевше, ніж на початку сезону 2017 року. Зараз цю ягоду пропонують в 1,5 -2 рази дорожче, ніж в цей день минулого року.

Сезон збору полуниці у відкритому ґрунті теж запізнюється мінімум на тиждень. Більшість господарств планують розпочати збір ягід лише у другій половині травня. Як повідомили “Інфо-Шувар” виробники південних та західних регіонів країни, погіршення погодних умов наприкінці квітня майже не відбилось на потенціальному врожаї. Деякі господарства навіть планують зібрати більше полуниці, ніж рік тому.

Читайте також:   Чи можна їсти полуницю з цукром: думка експерта

Джерело.

You cannot copy content of this page