fbpx

Політики і їх дружини розповіли, як ставляться до святкування 8 березня

Завтра українці відзначать 8 березня. Дружини і дочки політиків розповіли, як вони ставляться до цього свята і чи чекають подарунки, пишуть “Вести”.

Яна Конотоп та Юрій Стець Міністр інформполітики України Юрій Стець запевняє, що в його сім’ї 8 березня не відзначають. Правда, як чиновник, він не прихильник адміністративно-директивного шляхи вирішення питання зі святами. “Я не думаю, що можна штучно нав’язувати або відбирати свята. Питання в тому, чи це має бути червоним днем календаря. Це ми повинні вирішити. Це право людини відзначати чи не відзначати те чи інше свято”, — сказав Юрій Стець.

Його дружина, продюсер і ведуча “5 каналу” Яна Конотоп, особливого пієтету з приводу свята теж не проявляє, принаймні, публічно. Так, ще в 2013 році її запрошували взяти участь у жіночому флешмобі на НСК “Олімпійський”, щоб подивитися по-новому на день Клари Цеткін і Рози Люксембург. Тоді жінки збиралися бити рекорди і потрапити в Книгу рекордів Гіннесса. Проте в оргкомітеті серед інших медійних персон Конотоп помічена не була. Через рік, навесні 2014-го, відразу після Майдану було не до свят, і в день 8 березня Яна Конотоп спілкувалася з друзями і передплатниками виключно з приводу проблеми Криму.

Ярина Ясиневич і Володимир В’ятрович. Головний українізатор і декоммунизатор в Україні, він же директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович 8 Березня не просто не вважає святом — він ще ініціював законопроект, яким це свято відміняється. Правда, після валу критики розробляє компромісний варіант проекту по святах.

Ярина Ясиневич чоловіка підтримує. Як можна судити з її профілю у “Фейсбуці”, Ярина — справжня ідеологічна “половинка” свого чоловіка. Вона вважає, що замість 8 Березня краще святкувати День сім’ї.

Олександра Яворівська та Володимир Яворівський. Проти 8 Березня висловлюється і нардеп від БЮТ Володимир Яворівський. “8 Березня я вважаю фальшивою датою. Думаю, що замість 8 Березня можна, наприклад, в травні зробити День матері або української жінки”, — каже Яворівський і наголошує: ні він, ні його родина не святкують 8 Березня.

Чи поділяє позицію чоловіка дружина Яворівського, актриса розмовного жанру Національної філармонії Галина Данилова, дізнатися не вдалося. А ось дочка нардепа Олександра, як видно з її сторінки в соцмережі, відноситься до Жіночого дня цілком непогано. Так, 8 Березня 2013 року, коли одна з її подруг відправила їй фото квітів з побажанням “весни, злагоди і любові”, Олександра Яворівські відповіла: “Спасибі! І вам весни у будь-який час!”.

Оксана Корчинська і Дмитро Корчинський. Не любить Міжнародного жіночого дня лідер “Братства” Дмитро Корчинський: “Я не святкую радянські свята. І як би українці не ставилися до 8 Березня, все одно це буде ненормально. По-перше, це велика мука шукати якісь подарунки жінкам. Це жахливо! По-друге, у жінок краще виходить вибирати подарунки, і краще б, щоб жінки дарували подарунки”, — заявив Корчинський.

Його дружина Оксана Корчинська зараз народний депутат від Радикальної партії та волонтер. У Раді займає посаду першого заступника голови комітету з питань охорони здоров’я (при цьому у неї всього лише середня освіта). Раніше вона працювала на телеканалі ЮТАР і була віце-президентом ТРК “Золоті ворота”.

З приводу 8 Березня вона ніколи публічно не висловлювався, але в цілому відома своїми антирадянськими настроями. А також тим, що цілком підтримує чоловіка: “Ідеальні стосунки — це коли до чоловіка ставишся, як до Бога. І щаслива тільки від того, що він дозволяє себе любити. Якщо він хоч іноді подивиться на тебе або скаже: “Так, що у Вас є”, — вже літаєш від щастя. Коли чоловік згадав мене в двох рядках своєї книги (при тому, що я його соратник багато років), подумала: “Все. Вже й вмирати не шкода”. Так що розбіжностей з приводу 8 Березня в сім’ї, швидше за все, немає.

Олександр Бригинець та Анжеліка Рудницька. Один з активних прихильників переформатування святкового календаря нардеп Олександр Бригинець вважає день 8 Березня “пережитком совка” і пропонує зробити це свято “сірим” днем. “Я думаю, в нашому календарі потрібно зарезервувати кілька сірих днів, які для одних є святом, а для інших — ні. І це зробить суспільство толерантнішим — не будуть порушуватися інтереси невеликих груп”, — говорив Бригинець.

Дружина Бригинця, співачка і волонтер Анжеліка Рудницька, підтримує чоловіка. “Не розумію святкової істерії з приводу цього дня. Шкодую, що країна, яка знаходиться в кризі, дозволяє гуляти собі чотири дні без будь-якого приводу”, — написала Рудницька у соцмережі 9 березня 2016 року.

Читайте також: Золоті правила 8 Березня: топ-10 подарунків, які в жодному разі не варто купувати жінкам

You cannot copy content of this page