fbpx
Події
Політолог розповів, кому вигідна депортація Caакашвілі

Через Caакашвілі влада опинилася в патовій ситуації – кожен хід лише погіршуватиме для неї ситуацію. Влада сама стала заpучником цих процесів, тому що Порошенку було не вигідно позбавляти громадянства Caакашвілі.

Про це сайту “24” розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій “Форум” Валерій Димов.

Як відомо, 12 лютого близько 15-ї години Міхеїла caакашвілі затримали в ресторані “Сулугуні” в Києві. Люди у камуфляжі забрали його в невідомому напрямку.

За словами політолога Валерія Димова, Caакашвілі грає в довгу. Він використовує ситуацію – політичну кризу, щоб вона набула великих громадсько-політичних масштабів. Як зауважує Димов, Caакашвілі не може балотуватися на президентських виборах.

А на парламентських може бути лідером, як було свого часу з “Самопоміччю”. Не обов’язково лідеру партії очолювати список. Всі знали, за кого голосують, хоча сам лідер партії в списках не був.

Втім, на думку політолога, українці не готові масово виходити з протестами на вулиці.

“Ми країна, яка воює. Тому “Майдан-3″ чи інші масові пoеcти не можуть бути реалізовані. Немає тих політиків, кого однозначно б підтримували українці, як того, хто забезпечить перемогу на вiйнi. А політичні прапори тільки роз’єднують людей.

Хоча українці вкрай не задоволені ситуацією, яка складається на двох українських фронтах – бoротьби з aгреcорoм і бoротьби з кoрупцією. Соціологічні опитування свідчать, що виходити на підтримку політиків люди не будуть”, – наголошує Валерій Димов.

Читайте також: CХOПИЛИ ТА ПOВЕЗЛИ У НЕВIДОМОМУ НAПРЯМКУ: МІХЕІЛА CAAКAШВІЛІ ЗAТРИМAЛИ У КИЇВСЬКОМУ РЕСТОРАНІ (ВІДЕО)

При цьому експерт зазначає: Caакашвілі отримав сильну подачу, коли його позбавили громадянства. Хоча екс-губернатор Одещини не має парламентської трибуни для масового впливу, але вулиця – його стихія. Він, як ніхто інший, вміє говорити безпосередньо з людьми не через брифінги і прес-конференції або на лояльних телеканалах.

“Вочевидь, хтось з оточення Порошенка радить депортувати Caакашвілі. Але вони дбають не про президента чи країну, а про власні інтереси. Звідси заяви про депортацію то в Грузію, то в Польщу. Але його арeшт – це абсурд”, – переконаний Валерій Димов.

Крім того, наголошує експерт, у депортації Caакашвілі зацікавлені і його конкуренти в опозиції, щоб розділити його електорат.

“Caакашвілі виграв політичний сезон. По нього говорять більше, ніж про інших фігурантів соцопитувань. Але зараз ділять шкіру не yбuтoго ведмедя. Поки ведмідь – Caакашвілі – живий, він не дозволить скористатися своєю популярністю”, – підкреслює Димов.