fbpx
Саморозвиток
“Подивіться, як росія повелася з нами після Майдану. Вона на нас напала. Ми б таке зробили? Ні. Вона ж зробила і оком не змигнула. Тому що ми з росіянами різні. Ми, українці, наділені європейським духом”, – пророчі слова Блаженнішого Любомира Гузара

Сьогодні в Україні вшановують 5-річчя відходу до вічності Блаженнішого Любомира Гузара. Пропонуємо цінні роздуми Блаженнішого про те, чому росія напала на Україну і як нам перемогти сьогодні.

Тому що ми з росіянами різні. Ми, українці, усе ж таки наділені європейським духом.

Ще за княжих часів ми підтримували контакти з Європою. Ми – європейська нація – не лише Галичина, що була частиною Австрії, а й Східна Україна. Усі українці мають європейські риси поведінки і здібність використовувати свої таланти.

Подивіться, як росія повелася з нами після Майдану. Вона на нас напала. Ми б таке зробили? Ні. Вона ж зробила і оком не змигнула. Російська пропаганда, державна поведінка – ми б так не змогли.
Це не є поведінка нормальної, культурної – у європейському сенсі – держави.

росія так поводилася століттями. росіяни традиційно впевнені в тому, що все залежить від батюшки-царя.

Гадаю, якби в росії церква стала більш самостійною, усе там могло б скластися дещо інакше. До неї потягнулася би інтелігенція. Бо, на жаль, там інтелігенція переважно далека від церкви. Вона не має підтримки інтелігенції, бо церква виглядає державним органом, а не духовним співробітником.

Сьогодні війна в Україні справедлива, тому що вона оборонна, і ми, як християни, маємо право оборонятися. Ми, як, християни, повинні прощати, але також ми повинні захищатися.

Пробачити – не означає віддати себе на наругу. Ми не повинні виховувати в собі духу ненависті, а повинні свідомо захищати свої права.

Що ми знаємо про нашу війну? Чи усвідомлюємо, коли вона почалася і чому? Але ж вона почалася значно раніше. Раніше за анексію Криму, раніше від Революції гідності.

Просто тільки тепер ми маємо можливість уповні її усвідомити. Ми вже не можемо вдавати, що нічого не відбувається.

Чи можна залишатися поза війною, коли вона навколо тебе? Ми не агресори, ми обороняємося і це наша сила сьогодні.

Блаженніший Любомир Гузар

Підготувала Галина Андрусів
Фото з відкритих джерел