fbpx
Саморозвиток
Подякувати і попросити прощення: Як святий Іван Павло ІІ радив зустрічати Новий рік?

Коли Новий рік уже на порозі, давайте оглянемося назад і подякуємо за багато хороших речей, які сталися з нами за останні 12 місяців, а також попросимо вибачення у тих, кого ми могли образити.

Переглядаючи кожен рік життя, святий Іван Павло ІІ хотів, щоб ми розглядали його у світлі родини, висловлюючи вдячність, а також просячи пробачення.

Поширеним є звичай переглядати своє життя наприкінці кожного календарного року. Ми робимо це, щоб згадати багато хорошого, що сталося з нами за останні 12 місяців, а також згадати усі труднощі, які ми пережили.

Святий Іван Павло ІІ радив робити підсумки року у світлі сім’ї: як нашої власної родини, так і “людської родини” загалом.

На одній із Літургій, яку Іван Павло ІІ служив напередодні Нового року, Святіший Отець сказав:

“Ми зібралися тут на цій Літургії, щоб подякувати Богові за все добро, яким Він нас обдарував і за всю благодать, яку дав нам протягом року. Ми зібралися також попросити у Нього прощення за все те, що суперечить добру, суперечить Його святій волі.

Дозвольте мені в цій подяці і в цьому проханні про прощення згадати про сім’ю, але цього разу в ширшому сенсі. Оскільки Бог є Батьком, то сім’я також має цей вимір – вона стосується суспільства, всіх людських спільнот, націй і країн.

Завершуючи цей рік, подякуймо Богу за все, що у різних сферах земного буття робить людей ще більше “сім’єю”, тобто братами і сестрами, які мають одного Батька.

Водночас просимо прощення за все, що руйнує єдність людської родини, що заважає спільному братерству людей”.

Такий огляд, який пропонує Іван Павло ІІ, допомагає подивитися на наше власне життя та зрозуміти, як протягом року ми допомагали сіяти братерство в нашій громаді, чи посіяли розбрат у “людській родині”.

Святіший Отець також закликав оберігати життя і кохання у подружжі.

Він закликав всіх переглянути, як ми захищаємо життя і святість подружнього кохання. Ми можемо поглянути на власне життя і побачити, як підтримували гідність кожної людини, починаючи від її народження. Крім того, ми можемо зрозуміти, як ми берегли цінність вірності в подружньому житті.

Коли Новий рік уже на порозі, давайте оглянемося назад і подякуємо за багато речей, а також попросимо вибачення у тих, кого ми могли образити.

Переклад: Aleteia