fbpx

По-сусідськи: експерти розповіли, де в ЄС високий попит на українських заробітчан

Більше половини польських роботодавців зацікавлені в прийомі претендентів з України. Про це свідчать результати опитування компанії Ranstndart, передає “Польське радіо“. Зокрема, 15% учасників опитування працевлаштовують українців, а ще 40% заявили про готовність прийняти на роботу громадян України у зв’язку з поганою заповнюваністю вакансій.

Дослідження також показує, що серед роботодавців, зацікавлених працівниками через південно-східний кордон, 67% знайшли б робоче місце для некваліфікованого працівника.

У статистиці тих 15% польських фірм, які вже працевлаштовують українських громадян, тільки 45% – це некваліфіковані робітники, 34% – це кваліфіковані робітники, 26% – фахівці, 11% – це офісні та адміністративні співробітники, а 4% – менеджери середньої ланки.

Читайте також: З 1 січня у Польщі законодавчо урівняють зарплати заробітчан з України і поляків

Крім того, польські роботодавці хочуть приймати на роботу українців легально і на подібних умовах, як і польських працівників.

Міністерство праці та соціальної політики Польщі оцінює, що у 2015 році кількість українців на польському ринку праці складало 350-500 тис. людей.

За даними Державної інспекції праці Польщі, більше 30% іноземців не почали роботу у фірмі, яка офіційно їх запросила. У цілому контроль був проведений майже в 3 тис. фірм. Зараз найбільшою групою нелегальних працівників у Польщі є громадяни України.

Як повідомлялося раніше, у 2017 році в Польщі набудуть чинності поправки до закону про працевлаштування. Згідно з ініціативою уряду, іноземним громадянам виплачуватимуть такі ж зарплати, як і полякам. Новації також стосуватимуться дозволів на роботу.

Читайте також: Андрухович пояснив, як у Польщі з’явився запит на “Волинську різанину”

Джерело.

You cannot copy content of this page