fbpx

Андрухович пояснив, як у Польщі з’явився запит на “Волинську різанину”

У польському суспільстві з 2000-х років почав набирати обертів соціальний запит на трактування трагічних подій на Волині 1942-1945 рр. як “Волинської різанини”.

Таку думку висловив відомий український письменник Юрій Андрухович, повідомляє Zbruc.

Коментуючи прихід до влади партії президента Анджея Дуди “Право і Справедливість” (ПіС) він зазначив: “до влади в Польщі приходить політикум, який заради збереження влади буде змушений підживлювати власний “залізний електорат” нагнітанням певних історичних сюжетів. І ви знаєте, які сюжети я маю тут на увазі. Так, саме ті – з косами, вилами та іншим сільськогосподарським реманентом, застосовуваним у тому числі і на Волині”.

Читайте також: Ось і “помирилися”: Сенат Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків

Андрухович наголосив, що відома формула “Прощаємо і просимо вибачення” зазвучала вперше на початку 1990-х.

“Але корінь проблеми значно глибше: прихід до влади саме такої партії (ПіС. – ред.) став можливим через те, що в польському суспільстві протягом останнього десятиліття форсовано ріс, умовно кажучи, “запит на Волинську різанину”. Тобто керівна політична партія нічого насправді не формує і не формулює – вона лише пристосовується до все більш популярною тенденції, тримає ніс за вітром”.

“За моїми спостереженнями, активна присутність “Волинської різанини” в польських виданнях, медіа, перш за все інтернеті, а потім і в масовій свідомості поляків починається десь після 2005 року. Кількома роками раніше в масовому зверненні з’являється горезвісний фейк із замученим дітьми. Його вже давно розвінчали, перш за все в тій же Польщі, але тут, здається, той випадок, коли “осад все одно залишився”. Брехня розвінчана, але вона продовжує діяти”, – заявив письменник.

Андрухович вважає, що для виправлення вкрай негативної ситуації Україна повинна вживати заходів.

“Добре б насамперед усвідомити: над Польщею попрацювали, багато й ефективно. І не реагувати на це вже не можна. Справа запущена, і буде вельми непросто. Для початку варто було б перестати ховатися від Волинської теми і з відкритим забралом (Рухома частина шолома, що опускається на обличчя для захисту від ударів- ред.) дізнаватися правду, пояснювати, аргументувати і коментувати. Є ціла низка питань, на які, наприклад, я хотів би почути відповіді від істориків”, – наголосив Андрухович.

Зазначимо, раніше видатні українські громадські та політичні діячі звернулися до польського суспільства з листом покаяння і прощення за трагічні події на Волині в роки Другої світової війни. Відомі польські політики, журналісти і громадські діячі відповіли на лист українців.

Нагадаємо, Верхня палата польського парламенту (Сенат) прийняла резолюцію про визнання Волинської трагедії геноцидом поляків.

Читайте також: Я б радив українському народові максимально скористатися безвізовим режимом і масово виїжджати (+відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page