fbpx
Події
По домівках українців почали ходити “ревізори”: кого, і для чого перевіряють

В Україні починаючи з цього сезону діють нові правила для субсидіантів. Тепер в окремих випадках призначити знижку можуть тільки після візиту соціального інспектора.

Так, якщо за загальними правилами субсидія не призначається, але потреба в ній є, можна звернутися в органи соцзахисту з проханням індивідуально розглянути ситуацію сім’ї. Крім того, інспектори повинні перевіряти всіх переселенців з субсидіями і дома, в яких проживають менше людей, ніж зареєстровано.

OBOZREVATEL розібрався, кого і як будуть перевіряти соціальні інспектори.

Кого перевірятимуть

Міністерство соціальної політики ще кілька років тому розробило проект закону “Про соціальну інспекцію”, однак документ так і не розглянули в Раді. Приймаючи правки до постанови про надання субсидій, уряд дозволив “ревізорам” перевіряти окремих пільговиків. Так, перевіряти будуть:

Сім’ї, які не відповідають новим вимогам, але хочуть отримати субсидію. В такому випадку доведеться писати заяву в органи соцзахисту. Мовляв, матеріальні обставини не дозволяють оплачувати комунальні послуги за повною вартістю, прошу комісію надати субсидію.

Переселенців. Якщо раніше переселенці з непідконтрольної території повинні були надавати договір про оренду квартири чи будинку, то тепер достатньо написати заяву і декларацію. Інспектор прийде в гості, перевірить умови життя і складе акт. За підсумками цього акту комісія прийме рішення, давати субсидію чи ні.

У квартирі живе менше людей, ніж зареєстровано. В такому випадку в заяві потрібно додатково вказати, що окремі члени сім’ї (або просто зареєстровані в квартирі) живуть окремо. Як доказ можна надати довідку з роботи в іншому місті або договір про оренду іншої квартири. Інспектор повинен буде вивчити ситуацію і з’ясувати, чи не збрехали потенційні субсидіанти.

“Управління соціального захисту направляє в приміщення заявника державного соціального інспектора. Складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на комісію. І комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох, чи ні “, – розповідають в Міністерстві соціальної політики.

На дорогий холодильник увагу звернуть, але заглядати в нього не стануть

Зайти в будинок або в квартиру можуть тільки на запрошення, розповідає юрист Олександр Плахотник. Якщо інспектор постукав, а ви не відкрили, або не впустили, ломитися в будинок не мають право. У той же час варто враховувати, що інспектор вкаже в акті, що субсидіант не впустив його в будинок. І комісія може відмовити в комунальній знижку.

Згідно із затвердженим урядом акту, інспектор повинен зібрати інформацію про майно, яке перебуває у власності родини, про додаткові джерела доходу, про великі покупки. Заглядати в холодильник “ревізори” не будуть, однак, якщо це новий і дорогий холодильник, можуть запитати, де взяли на нього гроші. Інспектора може звернути увагу на будь-яку техніку чи предмет інтер’єру. І якщо є бажання отримати субсидію, доведеться відповідати на питання.

Читайте також: “Мінімальну зарплату не підвищать”: міністр Данилюк розповів про невтішну економічну ситуацію в Україні