fbpx

Піст та вагітність: що потрібно знати майбутній мамі

З сьогоднішнього дня починається Великий піст, суть якого – очищення душі і тіла за допомогою самообмежень, і в харчуванні в тому числі. Але як бути майбутнім мамам? Чи варто їм постити?

“Обозреватель” попросив відповісти на це питання акушер-гінеколога медичної групи компаній “ADONIS” Фаріон Інну Дмитрівну.

Правильне харчування під час вагітності вкрай важливе для здоров’я майбутньої дитини. В першу чергу необхідно загострити увагу на якості та кількості спожитої їжі. Існують різноманітні продукти харчування, які в значній мірі здатні вплинути на перебіг вагітності і навіть створити загрозу для здоров’я мами і дитини.

Що ж стосується посту, то майбутній мамі в першу чергу варто звернути увагу на здоров’я – і своє і малюка. Пам’ятайте, що піст для вагітної жінки – це суворе утримання від усього того, що може зашкодити здоров’ю дитини і їй самій.

Якщо вагітна жінка має намір постити, то слід пам’ятати наступні моменти.

По-перше, піст для вагітної можливий тільки тоді, коли її вагітність протікає нормально, без будь-якої патології, інакше про це не варто навіть говорити.

Другий важливий момент, перш ніж почати постити, необхідно проконсультуватися з лікуючим гінекологом, що спостерігає вагітну, щоб виявити всі можливі протипоказання.

Варто пам’ятати, що піст вагітним послаблюється, щоб не нашкодити ні здоров’ю дитини, ні здоров’ю самої жінки. Вагітним жінкам під час посту дозволяються риба, молочні продукти і яйця, так як для правильного розвитку плоду потрібні кальцій, білки та вітаміни тваринного походження.

Тобто, під час посту вагітним і годуючим матерям дозволяється їсти все крім м’яса.

Проте, майбутнім мамам важливо знати, що з рослинної їжі погано засвоюється такий важливий елемент для них, як залізо. Немає заліза і в молочних продуктах. Основне його джерело – м’ясо. Щоб покрити потребу в цьому мікроелементі, лікар призначить вам препарат заліза або полівітаміни з його змістом.

Якщо вагітності супроводжує анемія різного ступеня вираженості, то від дотримання посту доведеться відмовитися і необхідно вживати м’ясо, яке буде прийматися не як їжа, а як ліки.

І найголовніше, пам’ятайте, що піст – це робота над своїм духовним станом, і обмеження в харчуванні – це не основне. Тому в тих випадках, коли від притримування посту залежить нормальний стан мами і розвиток малюка, відмова від посту швидше посприяє ніж зашкодить!

Читайте також:ЯК ПІСТ МОЖЕ ЗМІНИТИ ВАШЕ ЖИТТЯ

Джерело.

You cannot copy content of this page