fbpx
Без рубрики
Підвищена температура? Чи варто її збивати ліками?

Грип та застуда часто виявляються на ранніх стадіях одними і тими ж симптомами – сухість, першіння в горлі, занепад сил, покашлювання і підвищення температури.

При грипі або ГРВІ підвищена температура свідчить про активізацію захисних сил організму, тому збивати її ні в якому разі не можна!

«Нерідко як тільки перші симптоми захворювання дають про себе знати, люди тут же починають приймати розрекламовані порошки від температури і застуди, навіть не замислюючись про те, зіставляється їх користь в боротьбі з застудою зі шкодою для організму», – говорить лікар Вікторія Савицька.

Ці препарати дійсно швидко позбавляють від проявів хвороби, але проблема в тому, що вони не лікують, а лише пом’якшують симптоми.

Найбільша помилка – збивати температуру в перші кілька днів з початку захворювання. Якщо температура підвищується, це означає, що організм посилено виробляє антитіла до хвороби, а знижуючи температуру, ми тим самим знижуємо природний захист організму. Крім того, такий підхід збільшує ризики розвитку бронхіту.

Фахівець радить не брати жарознижувальні і відхаркувальні засоби в перші дні застуди, особливо якщо при цьому ви не готові відразу ж лягти в ліжко і як слід відіспатися, зазначила експерт.

Крім того, варто пам’ятати, що розчинні порошки, які знижують температуру і глушать симптоми захворювання, не можна приймати натщесерце, так як вони негативно впливають на шлунок, а також негативно впливають на роботу нирок і підшлункової.

Читайте також:ЛІКАРІ НАЗВАЛИ 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ СТАРІННЯ

«Збивати температуру потрібно тільки, якщо вона перевищила позначку в 38 градусів, в іншому випадку – дозвольте організму самостійно боротися з інфекцією. У цій ситуації краще що ви можете зробити – відправитися додому і провести кілька днів у ліжку. При цьому не можна перевантажувати організм важкою їжею, алкоголем і навіть домашньою роботою», – каже лікар.

Джерело.