fbpx
Події
Підсумки відеоконференції Тристоронньої контактної групи

На Донецьку фільтрувальну станцію допустять бригаду ремонтників, безпілотник СММ ОБСЄ повертати відмовляються.

Відеоконференція Тристоронньої контактної групи в суботу тривала близько шести годин і була ініційована ОБСЄ.

“Відеоконференція тривала шість годин і була ініційована ОБСЄ. Причиною для екстреного проведення відеоконференції стали дедалі частіші випадки агресії та обстріли неозброєних патрулів Місії (СММ) ОБСЄ з боку озброєних бойовиків ОРДЛО”, повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело, близьке до ОБСЄ і Тристоронньої контактної групі.

За словами джерела, в ході відеоконференції досягнута домовленість про допуск українських ремонтних бригад на Донецьку фільтрувальну станцію, пошкоджену в результаті обстрілу з боку незаконних збройних формувань.

“З конструктивних моментів, що, начебто, як би домовилися про допуск українських ремонтних бригад на Донецьку фільтрувальну станцію. Але коли це станеться ще невідомо”, – розповіло джерело.

За його словами, в ході відеоконференції “дуже гостро звучало питання” про неприпустимість пошкоджень і обстрілів таких життєво важливих об’єктів інфраструктури.

Джерело також розповіло, що в ході відеоконференції було піднято питання про повернення СММ ОБСЄ безпілотника, захопленого представниками ОРДО і висунуто вимогу провести розслідування даного інциденту.

Однак, за словами співрозмовника, “представники ОРДЛО відмовилися давати будь-яку інформацію про інцидент по безпілотнику і повертати його”.

“… Вимагали віддати не тільки безпілотник, але і інформацію, що зберігається на ньому, яка має чутливий характер, оскільки може свідчити про обстріл з боку ОРДЛО”, – розповів співрозмовник агентства.

Як зазначило джерело, випади проти СММ ОБСЄ почастішали саме зараз, “коли обговорюється питання про збільшення можливої кількості спостерігачів місії і збільшення бюджету”.

“Очевидно, що подібна агресія і постійні інциденти з безпілотниками можуть викликати критичне ставлення до цієї позиції членів-учасників ОБСЄ, адже це вже сьомий випадок, коли майно, безпілотники страждають – їх збивають, відбирають, а кожен такий безпілотник коштує сотні тисяч доларів”, – відзначило джерело.

Як раніше повідомлялося, в суботу відбулася позапланова відеоконференція Тристоронньої контактної групи (ТКГ) за участю представників СММ ОБСЄ, Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) і запрошенням представників ОРДЛО.

За повідомленням голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ ОБСЄ) Ертугрула Апакана, члени “ДНР”, погрожуючи зброєю спостерігачам СММ, захопили безпілотний літальний апарат (БПЛА) місії в п’ятницю, 24 лютого.

Члени незаконних збройних формувань окремих районів Луганської області (ОРЛО) здійснили збройну провокацію по відношенню до представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, відкривши стрілянину в їх присутності в суботу недалеко від с.Екатеріновка Луганській області.

Вранці в п’ятницю, 24 лютого, віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив про зупинку водопостачання Авдіївки після влучання снаряда в Донецьку фільтрувальну станцію в ході обстрілу з боку незаконних збройних формувань.

Читайте також:  ВР просять відсторонити Ляшка від засідань за анекдот із матюками – відео

Джерело.