fbpx
Події
Перейменувати Україну на Київську Русь? У Раді оцінили можливість такого рішення

Україні недоцільно змінювати свою назву на Київську Русь, оскільки це викличе певну плутанину, а також претензії сусідньої держави, яка “вкрала у нас багато чого”.

Таку думку “Обозревателю” висловив координатор групи “Інформаційний опір”, народний депутат України (фракція “Народний фронт”) Дмитро Тимчук.

Відповідаючи на запитання “Обозревателя”, чи могла б Україна, за прикладом Македонії, піти на перейменування країни заради вступу в НАТО, він сказав: “У нас, слава Богу, немає проблем, які були в зв’язку з розпадом Югославії. Україна з перших днів своєї незалежності мала назву, до якої жодних претензій не висувалося. Тим більше з огляду на те, що багато країн, зокрема сусідніх, існували лише в проекті, коли виникла назва Київської Русі, звідки бере початок Україна”.

“У такому випадку, можливо, нам варто було б назватися Київською Руссю?” – запитав “Обозреватель”. “Я думаю, що є інша країна, яка вкрала у нас багато чого, зокрема назву Русь. Тому, по-перше, виникне плутанина. По-друге, ця країна буде пред’являти великі претензії. Звичайно, нам її претензії, взагалі-то, ні до чого, але в світі є країни, які все-таки орієнтуються на думку Росії”, – зауважив Тимчук.

“Якби питання стояло так, що Україна зобов’язана змінити назву, щоб вступити до НАТО, чи моли б ми піти на це?” – ще раз запитав “Обозреватель”. “Це питання морально-етичного вибору нації, за який я особисто не готовий розписуватися, незважаючи на те, що я народний депутат України”.

“Це теоретизування на кшталт: “чи готові ви отримати безкоштовний довічний проїзд у транспорті, якщо поміняєте свою стать”. Це гіпотетична річ. Слава Богу, це не наші реалії”, – зауважив нардеп.

Читайте також:  У Києві збираються перейменувати одну з ліній метро

Джерело.